yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny ogórków 2024. „Rynek zapchał się towarem”

Ceny ogórków 2024. „Rynek zapchał się towarem”

Hurtownicy na podwarszawskich Broniszach mówią o przesyceniu rynku towarem. Podaż jest na tyle duża, że znacząco wpływa na ceny. Sprawdziliśmy, ile kosztują dziś ogórki na rynku hurtowym w Broniszach.

Ogórki gruntowe, podobnie jak ogórki krótkie spod osłon, staniały. Dostawcy jako przyczynę spadku cen wskazują ruch na rynku oraz wysoką podaż. Warto zaznaczyć, że sytuacja pozostaje dynamiczna i w każdej chwili może się zmienić. Producenci muszą liczyć się jednak z tym, że zmiana ta może nie być korzystna. Jakie są aktualne ceny ogórków?

Ceny ogórków 2024. Ile kosztuje kilogram?

Na końcu kwietnia, a dokładnie w dniu 29.04.2024, ceny ogórków brodawkowych oscylowały na poziomie 13,00 zł/kg. Wraz z polepszającymi się warunkami pogodowymi, ilość towaru na rynku bardzo szybko wzrosła, co wpłynęło na stawki i już kolejnego dnia, czyli 30.04.2024 ceny ogórków wynosiły 6,00-8,00 zł/kg. Różnica w cenie była więc ogromna, stawki spadły aż o 5,00-7,00 zł.

Trzy dni temu, w dniu 07.06.2024, na rynku hurtowym w Broniszach ceny zarówno ogórków szklarniowych, jak i brodawkowych zamykały się w przedziale 5,00-6,00 zł/kg. Wiele zależało od jakości produktu, a wyższe stawki dotyczyły zwykle sprzedaży detalicznej.

Aktualnie ceny ogórków obu typów z minionych 5,00-6,00 zł/kg spadły i wahają się w przedziale wynoszącym około 4,00-4,50 zł/kg. „Rynek zapchał się towarem” – tak sytuację przedstawiają sprzedający – zarówno hurtownicy, jak i producenci.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na horyzoncie kolejny spadek?

Sezon trwa, a przewidywane opady deszczu i ciepłe dni przyczynią się do przyspieszonego dojrzewania ogórków gruntowych i kolejnych dostaw. W takiej sytuacji producenci mogą spodziewać się kolejnych obniżek cen wynikających z podwyższonej podaży na rynku.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl