Ceny ziemniaków u hurtowników lecą w dół. Jaka jest cena za worek? [20.09.2023]

Polskie ziemniaki w workach

Druga połowa września przyniosła zmiany na rynku ziemniaków. Ceny u hurtowników kierują się w dół, a to najprawdopodobniej znajdzie również odzwierciedlenie w cenach na placu. Jak przedstawia się aktualna sytuacja? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaszły znaczące zmiany, jeśli chodzi o ceny ziemniaków. Na placu, bezpośrednio u rolnika, różnice nie są jeszcze tak odczuwalne, niemniej… Ceny u hurtowników już teraz kierują się w dół. Ile wynosi cena za worek?

W przypadku odmian o kremowym miąższu aktualne ceny u hurtowników oscylują na poziomie 18,00-20,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to przedział od 1,20 do 1,33 zł. Mówimy tutaj oczywiście o cenie przy zakupie hurtowym.

Jak natomiast sytuacja wygląda bezpośrednio u rolników na placu? Na ten moment ceny dla producentów pozostają jeszcze na nieco wyższym poziomie. Aktualnie wynoszą one około 22,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,46-1,66 zł za kilogram.

Sytuacja ta niestety była do przewidzenia. Wielu plantatorów ziemniaków zaczęło zbiory, przez co podaż zauważalnie się zwiększa. Stawki, wraz z biegiem dni, najprawdopodobniej obniżą się w jeszcze większym stopniu. Wyższych cen można spodziewać się jedynie w przypadku ziemniaków odmiany Irga, a także nieco rzadziej spotykanej, czyli Irys.

Related Posts

  1. Krajowa papryka w kartonach
  2. Zbiory marchwi
  3. Przechowywanie paliw w zbiornikach dwupłaszczowych
  4. Ziemniaki w workach na rynku
  5. Uprawa kapusty
  6. Premier Mateusz Morawiecki
  7. Tunelowa uprawa papryki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności