yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościProdukcja nawozów wystrzeliła w górę. Zapotrzebowanie jest ogromne

Produkcja nawozów wystrzeliła w górę. Zapotrzebowanie jest ogromne

Sezon nawozowy zbliża się wielkimi krokami. Zapotrzebowanie na surowiec wzrasta, przez co Grupa Azoty zwiększyła produkcję. Na rynku pojawi się więcej nawozów azotowych, wieloskładnikowych, specjalistycznych, a także mocznika. Ile konkretnie wyprodukował nawozowy gigant?

Wyższa produkcja nawozów w 2024 roku

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za luty 2024 roku. Z opublikowanych danych wynika, że produkcja nawozów azotowych w spółkach Grupy Kapitałowej wzrosła względem stycznia – szacunkowe wolumeny za luty to 252 tys. ton w porównaniu do 199 tys. ton za styczeń. Wzrost poziomów produkcji został odnotowany również w przypadku nawozów wieloskładnikowych – w lutym szacunkowe poziomy to 57 tys. ton względem 48 tys. ton w styczniu. Z kolei w przypadku nawozów specjalistycznych szacunkowe poziomy produkcji w lutym to 26 tys. ton w porównaniu do 25 tys. ton w styczniu.

Istotny wzrost produkcji Grupa odnotowała w obszarze mocznika – 80 tys. ton w lutym w porównaniu do 48 tys. ton w styczniu. Wzrosły również nieznacznie poziomy produkcji w Pigmentach, tj. 2 tys. ton w lutym względem 1 tys. ton w styczniu oraz w OXO – 13 tys. ton w lutym w porównaniu do 11 tys. ton w styczniu. W Poliamidzie szacunkowa produkcja została utrzymana na niezmienionym poziomie – 8 tys. ton.

– Odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za luty w przypadku nawozów wskazuje, że odnotowaliśmy wyższe zapotrzebowanie na nawozy od naszej autoryzowanej sieci dystrybucji w kontekście zbliżającego się sezonu nawozowego i terminów aplikacji. Można więc powiedzieć, że obserwowane wzrosty to efekt w dużej mierze czynników zewnętrznych. Aby mówić o długoterminowej rentownej produkcji, niezbędne jest wdrożenie odpowiednich działań optymalizujących i to nasz cel na najbliższe miesiące – mówi Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A. Zbigniew Paprocki.

Ile nawozów wyprodukowano w lutym 2023?

Wzrost produkcji nawozów zauważalny jest także względem 2023 roku. Wówczas, jeśli chodzi o nawozy azotowe, Grupa Azoty wyprodukowała w lutym 196 tys. ton surowca. Nawozów wieloskładnikowych w minionym roku również było mniej, a konkretnie 37 tys. ton. Produkcja nawozów specjalistycznych wynosiła 24 tys. ton, a mocznika 70 tys. ton.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Grupa Azoty

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl