yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRosja rezygnuje z opłat celnych na importowane pomidory. Cel pozostaje jednak niezmienny

Rosja rezygnuje z opłat celnych na importowane pomidory. Cel pozostaje jednak niezmienny

Rosja zamierza uniezależnić się od warzyw sprowadzanych spoza granic kraju. Aktualnie sytuacja na tamtejszym rynku jest jednak napięta, przez co opłaty celne tyczące się importowanych pomidorów zostały zniesione na dwa miesiące.

Rosja boryka się z problemami. Pomidory poszukiwane

W ramach ciekawostki, przyjrzyjmy się aktualnej sytuacji, która ma miejsce za wschodnią granicą Polski. Rosja zaczęła bowiem borykać się z problemami. Na tamtejszym rynku ceny pomidorów utrzymują się obecnie na stosunkowo wysokim poziomie. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście niska dostępność wskazanego warzywa.

Sytuacja jest na tyle odczuwalna, że rząd Federacji Rosyjskiej zdecydował się przyjąć uchwałę, która ma przyczynić się do stabilizacji na rynku. Zgodnie z ową uchwałą, import pomidorów do 31 maja 2024 roku (w ilości do 100 tys. ton) jest zwolniony z wszelkich opłat celnych. – Decyzja ma na celu zapewnienie stabilnych cen tych produktów poprzez zwiększenie podaży na rynku krajowym – czytamy w komunikacie rosyjskiego rządu. Zwolnione z opłat celnych nie będą pomidory prążkowane, podłużne i koktajlowe.

Uniezależnić się od importu. Cel Rosji

Wskazane wyżej rozwiązanie ma ustabilizować aktualną sytuację w w Rosji. Celem owego kraju jest jednak całkowite uniezależnienie się od importu. Świadczą o tym ostatnie wydarzenia, w tym także wizyta tamtejszego prezydenta w jednej z lokalnych szklarni, gdzie wskazywał on na potrzebę zwiększenia produkcji tego gatunku warzywa.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl