Ruszył skup krajowej papryki do przetwórstwa

Połowa września za nami, a jak przedstawiają się ceny sprzedażowe papryki? Jak informuje portal fresh-market rozpoczął się tegoroczny skup papryki do przetwórstwa. W ostatnim czasie, ciepła i  słoneczna aura wpłynęła na wegetację papryki z gruntu, a jej podaż szybko rosła. Skupującym paprykę do przetwórstwa pomaga też to, że rynek warzyw świeżych nieco się zdążył już zapchać papryką. Jak przedstawiają się ceny skupu?

Jeśli chodzi o ceny skupu papryki to oscylują na poziomie 2,40-2,50 zł/kg za paprykę czerwoną, 2,50-2,60 zł/kg za żółtą. Ceny papryki zielonej i mixu wynoszą od 1,10 do 1,20 zł/kg.

Papryka czerwona blok

Na rynku świeżym widać pewne symptomy zapełnienia go bieżącą podażą papryki. Ale popyt na to warzywo jest na dobrym poziomie, co pozwala też utrzymać sprzedawcom dość wysokie ceny. Obecnie za wysokiej jakości paprykę czerwoną i żółtą płaci się w hurcie najczęściej 3,80-4,40 zł/kg, za zieloną 2,60 do 3,00 zł/kg, (ceny sprzedażowe „na gotowo”), chociaż jest dość dużo tańszego i słabszego jakościowo towaru. Ceny papryki na rynku świeżym są więc porównywalne do tych z zeszłego roku. Można się jednak spodziewać, że w najbliższych dniach, zwłaszcza jeśli pogoda się utrzyma, papryka nieco potanieje.

Źródło: Fresh-market

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności