yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościW najnowszym numerze "Szklarnie Tunele Osłony" 5/2019

W najnowszym numerze “Szklarnie Tunele Osłony” 5/2019

Już jest najnowszy numer czasopisma “Szklarnie Tunele Osłony” 5/2019. 

Szklarnie, Tunele, Osłony - redaktor naczelna Aleksandra Czerwińska-Nowak
Szklarnie, Tunele, Osłony – redaktor naczelna Aleksandra Czerwińska-Nowak

Tomato Brown Rugose Fruit Virus (ToBRFV) stanowi realne zagrożenie dla upraw pomidorów i papryki w Europie. Decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej 2019/1615 z dnia 26 września 2019 r. ustanawiająca środki nadzwyczajne w celu zapobiegania wprowadzania do UE i rozprzestrzeniania się w Unii ToBRFV jest tego potwierdzeniem. Czytaj dalej: strona 3 – Szklarnie Tunele Osłony nr 5/2019. Redaktor naczelna Aleksandra Czerwińska-Nowak.

Ponadto w najnowszym „Szklarnie Tunele Osłony” – 5/2019 między innymi o:


Rynek ogórków spod osłon

Polska jako producent ogórków spod osłon zajmuje wysoką, czwartą pozycję w Europie za Hiszpanią, Holandią i Rosją. Stała pozycja w rankingu największych producentów tego warzywa nie oznacza jednak, że na polskim rynku ogórków spod osłon nie zachodzą zmiany. Najistotniejsze z nich to spadek areału produkcji – spowodowany najprawdopodobniej coraz większymi problemami z zapewnieniem dostatecznej liczby ludzi do prowadzenia tej pracochłonnej uprawy oraz wzrost zbiorów, który oznacza dynamiczne zwiększanie się wydajności produkcji. Czytaj dalej: strony 18-21 Szklarnie Tunele Osłony nr 5/2019.


 

Ograniczanie występowania chorób poprzez dezynfekcji

Ochronę roślin uprawianych pod osłonami należy rozpocząć jeszcze przed przystąpieniem do ich uprawy – dbając o skuteczne zdezynfekowanie szklarni lub tuneli foliowych, w których dana uprawa będzie prowadzona. Dezynfekcja powinna objąć również łączniki oraz wszystkie pomieszczenia, przez które wchodzi się do obiektów uprawowych. Ze względu na wycofanie z użycia formaliny oraz trujące działanie siarki, coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród producentów środków do odkażania, jak i ogrodników, cieszą się środki biobójcze najnowszej generacji. . Czytaj dalej: strony 28-31 Szklarnie Tunele Osłony nr 5/2019.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kontrola wilgotności powietrza jesieni

Jesienią pojawiają się problemy ze zbyt wysoką wilgotnością powietrza w szklarni. Jest to spowodowane coraz chłodniejszymi dniami i oszczędnościami na ogrzewaniu zwłaszcza nad ranem, kiedy wilgotność powietrza jest najwyższa. Aby ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło wynikające z wietrzenia należy ograniczyć w miarę możliwości podlewanie roślin, co redukuje transpirację i łatwiej można utrzymać prawidłową wilgotność powietrza. Potrzebę wietrzenia zmniejsza również zbieranie skroplin z szyb, folii i rynien, precyzyjne zarządzanie wilgotnością powietrza w szklarni na podstawie niedosytu pary wodnej w powietrzu a także wykorzystanie osuszaczy powietrza. Czytaj dalej: strony 38-41 Szklarnie Tunele Osłony nr 5/2019.


 

XXVI Dzień Papryki w Potworowie

Monika Korzeniowska Plantpress

Kilka z odmian prezentowanych na stoisku Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Kilka z odmian prezentowanych na stoisku Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

4 sierpnia po raz 26. w Potworowie (woj. mazowieckie) odbył się Dzień Papryki. Podczas tej imprezy można było zasmakować różnych dań z papryki, a także zapoznać się z ofertą takich firm jak: BASF, Biopharmacotech, Toma Seeds, Grupa Inco, Natural Crop oraz Natur-Agro. Czytaj dalej: strony 49-51 Szklarnie Tunele Osłony nr 5/2019.

 

Nie zwlekaj zaprenumeruj Szklarnie Tunele Osłony

Prenumerata Szklarnie Tunele Osłony

lub kup najnowszy numer 5/2019:

Kup najnowszy numer STO 5/2019

 

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl