Jak zmieniają się ceny środków ochrony roślin w 2022 roku?

W aktualnym roku ciężko mówić o opłacalności produkcji. Koszty są bardzo wysokie i odczuwamy je na każdej płaszczyźnie… Dość znaczącym czynnikiem są ceny środków ochrony roślin, które pomagają nam w uzyskaniu lepszego plonu oraz w walce z chorobami. Jak przedstawiają się stawki względem pierwszego kwartału 2022 roku?

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie opublikowało w ostatnim czasie zestawienie cen środków ochrony roślin w poszczególnych województwach. Stawki w przeciągu ostatnich 3 miesięcy zdążyły się zmienić. W niektórych przypadkach zaobserwujemy nieznaczny spadek kosztów, natomiast w innych niestety zupełnie odwrotną sytuację. Zestawienie dotyczy popularnych środków z trzech różnych grup – herbicydów, fungicydów oraz insektycydów.

Poniżej prezentujemy ceny wybranych produktów dla trzech różnych województw. Warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy poszczególnymi województwami. W ramach przykładu, herbicyd Stomp Aqua 455 CS w województwie mazowieckim jest tańszy niemal o 30% w porównaniu do województwa małopolskiego. Widzimy to również w wielu innych przypadkach, jednak nie jest to regułą, gdyż zdarzają się odwrotne przypadki.

Ceny środków ochrony roślin 2022Ceny dotyczą 1 kg (1 l) i są podane w złotówkach.

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności