yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKupon na warzywa od lekarza?

Kupon na warzywa od lekarza?

Nadwaga to problem, z którym walczy wiele ludzi na całym świecie. Często wynika to z niewiadomości co tak naprawdę powinniśmy jeść. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Wielka Brytania wychodzi z inicjatywą.

Dwie na trzy osoby dorosłe w Wielkiej Brytanii walczą z nadwagą. Z czego to wynika? Według ekspertów w dużym stopniu przyczyniają się do tego złe nawyki żywieniowe i duża ilość tańszych, niskiej jakości produktów. Poza tym istotną kwestią jest ubóstwo, które często uniemożliwia zakup zdrowego jedzenia. W jaki więc sposób rząd zamierza to zmienić?

W planach jest wprowadzenie specjalnych kuponów, które lekarze będą mogli wręczać pacjentom. Dodatkowo, będą mieli możliwość skierowania ich na specjalne lekcje gotowania i edukacji żywnościowej. Pomoże to rodzinom lepiej się odżywiać jak i zwiększy ich świadomość na temat żywienia. A co za tym idzie, zwiększy szanse w walce z nadwagą.

Czy to pozwoli pozbyć się otyłości? Z pewnością nie od razu, ale w dłuższej perspektywie wytworzy odpowiednie nawyki żywieniowe, a także zwiększy świadomość co tak naprawdę powinniśmy jeść. Podobny zabieg przeprowadzono w USA, gdzie około 50% osób straciło na wadze pobierając talony na lekcje zdrowej żywności i żywienia.

Nie ma co dyskutować – inicjatywa godna pochwały. Promowanie zdrowej żywności jest teraz szczególnie ważne. Przejmijmy kontrolę nad własnym życiem. Dbamy przecież o swoje zdrowie. Nie pakujmy w siebie wątpliwej jakości produktów. Warzywa i owoce też są smaczne, a co ważniejsze… wartościowe. Z drugiej strony pomysł na pierwszy rzut oka trudny do wprowadzenia…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co myślicie o tym pomyśle? Sprawdziłoby się to w naszym kraju?

 

Źródło: https://www.independent.co.uk/

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl