Mało polskiej cebuli w detalu

cebula worek

Holenderskie portale informują o deficycie cebuli do obierania na polskim rynku. W segmencie świeżorynkowym sytuacja również nie jest różowa. Ceny są wysokie, ale korzystają na tym głównie dostawcy zagraniczni. Najczęściej na sklepowych półkach widać cebulę z Holandii, mniej jest towaru z Polski i Niemiec.

Na półkach sieci Biedronka znaleźć można aktualnie tylko cebulę z importu – holenderską i niemiecką – w zależności od tego, jak jest oferowana kosztuje od 3,99 zł/kg do 6,99 zł/kg.

Cebula żółta luz – pochodzenie Holandia, cena 3,99 zł/kg

 

Cebula żółta, pakowana, 1 kg pochodzenie Holandia, Niemcy

 

Cebula BIO pakowana, 1 kg, pochodzenie Holandia, cena 6,99 zł

 

Cebula obierana Mix oferowana luzem, pochodzenie Holandia, cena 6,99 zł/kg

 

W sieci Mila oferowana jest cebula żółta luzem pochodząca z Polski w cenie 3,99 zł/kg, ale w zestawie z cebulą klienci kupują również szczypior…

 

Najkorzystniej – w odwiedzonych przez nas trzech sieciach – cebulę kupują klienci polskiego Dino. Cena za kilogram polskiej cebuli żółtej luzem zadowalającej jakości wynosi 2,99 zł, a za kilogram polskiej czerwonej cebuli – 4,99 zł.

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności