Pierwsza partia rozsady pora na najwcześniejsze nasadzenia dotarła do Polski

W ostatnim dniu lutego br. do Łęczycy dotarła pierwsza partia rozsady pora hiszpańskiej firmy Southern Vegetable Plants przeznaczona do najwcześniejszych nasadzeń tunelowych.

Jak przekonuje Arkadiusz Stróżyński z firmy Agro-Ekspert do tej pory nie próbowano sprowadzać rozsady od zagranicznych propagatorów do tak wczesnych nasadzeń. Rośliny dotarły do Łęczycy na zamówienie firmy Działek, która zajmuje się dystrybucję rozsad Southern Vegetable Plants w Centralnej Polsce. Była to 11 tygodniowa rozsada doniczkowana o wymiarach bryły korzeniowej 2,6 x 2,6 x 4,2 cm. Młode rośliny odmiany Krypton F1 dostarczono w bezzwrotnych opakowaniach kartonowo-plastikowych, po 600 szt. w każdym opakowaniu. Na jednej palecie (taka jest minimalna wielkość zamówienia) mieści się 43 200 szt. rozsady.

Dlaczego por doniczkowy do najwcześniejszych nasadzeń ? Ponieważ w bryle korzeniowej rozsady pora znajdują się aktywne substancje, które stymulują wzrost roślin i podnoszą ich odporność na choroby, zwiększają także tolerancję na niewłaściwą zasobność gleby w składniki odżywcze i wodę oraz na niesprzyjające warunki pogodowe. Aktywny system korzeniowy pora pomagają rozsadom pora szybciej przezwyciężyć stres po posadzeniu na miejsce stałe, zwłaszcza przy wczesnych nasadzeniach , kiedy warunki klimatyczne są niekorzystne.

Aleksandra Czerwińska-Nowak

fot. A. Stróżyński

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności