yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPowierzchnia uprawy buraków ćwikłowych w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych w Polsce nieustannie rośnie. Warzywo cieszy się coraz większą popularnością wśród producentów. Ile wynosi areał upraw w 2023 roku? Jak sytuacja wyglądała w ubiegłych latach? 

Cofnijmy się kilka lat wstecz, a konkretnie do 2020 roku. Wówczas powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych w Polsce oscylowała na poziomie 5 793,24 ha. Zaledwie rok później polscy producenci zdecydowali się zwiększyć produkcję o 363,79 ha. W 2021 roku powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych wzrosła bowiem do poziomu 6 157,03 ha.

Jak natomiast sytuacja wygląda w 2022 i 2023 roku? Co ciekawe, produkcja buraków ćwikłowych wzrosła również w 2022 roku. Rolnicy uprawiali wówczas warzywo na 6 299,15 ha. Największych wzrostów możemy jednak dopatrywać się w aktualnym roku. Obecnie, czyli w 2023 roku, powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych wynosi bowiem 7 108,93 ha.

Zainteresowanie wśród producentów, jeśli chodzi o buraki ćwikłowe rośnie w dość wysokim tempie. Różnica pomiędzy latami 2020 i 2023 to 1 315,69 ha. Powierzchnia uprawy, uwzględniając opinię producentów, najprawdopodobniej utrzyma się na wyższym poziomie.

Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane dane pochodzą z ARiMR i zostały wyliczone na podstawie deklaracji producentów, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl