yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościŚciółkowanie bardziej „bio”?

Ściółkowanie bardziej „bio”?

Tak, jest możliwe dzięki innowacji wprowadzanej przez firmę Esta Poland. NovaMulch to organiczna pokrywa gleby ulegająca całkowitej biodegradacji.

Ekologiczny papier będzie już niebawem wykorzystywany w praktyce w rolnictwie i w ogrodnictwie do okrycia gleby z uprawami. Materiał ulega całkowitej biodegradacji. Posiada gramaturę 70 gramów i jest pokryty powłoką węglanu wapnia i pigmentu. Ulega całkowitemu rozkładowi, nie wymaga ręcznego lub maszynowego usuwania po sezonie uprawy w przeciwieństwie do tradycyjnych okryć gleby, takich jak folia lub inne tkaniny wykonane z tworzyw sztucznych.

NovaMulch może być stosowany w rolnictwie i ogrodnictwie dla większości rodzajów upraw; warzyw, owoców, kwiatów. Zapewnia odpowiedni mikroklimat, utrzymuje prawidłowe warunki wilgotnościowe i temperaturę gleby, zapewnia lepsze przewietrzanie gleby, chroni przed chwastami, pozytywnie wpływa na wzrost roślin i wielkość plonów.

DŁ-B, za Esta Poland

Dorota Łabanowska-Bury
Dorota Łabanowska-Bury
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie w specjalizacji Ochrona Roślin. Bezpośrednio po studiach rozpoczęła pracę w brytyjskich konsorcjum biorącym udział w projekcie UE, a skupiającym się na poszukiwaniu ekologicznych metod ochrony warzyw przed szkodnikami z wykorzystaniem owadów pożytecznych. Był to również wkład w pracę doktorską, którą obroniła w 2008 r. Przez blisko 3 lata pracowała na stanowisku asystenta, później adiunkta w Zakładzie Ochrony Roślin Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach. Podczas studiów odbyła szereg zagranicznych praktyk studenckich, brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach i seminariach naukowych. Od maja 2011 r. pracuje na stanowisku redaktora w „Haśle Ogrodniczym”, „Magazynie Praktycznego Sadownictwa SAD”, a od stycznia 2014 r. prowadzi także miesięcznik „Truskawka, Malina, Jagody”.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl