yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSzacunki mówią, że do naszego kraju może przybyć nawet kilka milionów Ukraińców

Szacunki mówią, że do naszego kraju może przybyć nawet kilka milionów Ukraińców

Do Polski przybyła już ogromna ilość Ukraińców, liczba ta rośnie z każdą chwilą. Równocześnie, rząd przyjął ustawę mającą na celu wsparcie naszych wschodnich sąsiadów szukających schronienia w Polsce. Jak przedstawiają się świadczenia?

Informowaliśmy ostatnio, czego możemy się spodziewać wraz z wejściem ustawy. Wsparcie otrzymają również rodziny, które zdecydowały się przyjąć Ukraińców za pośrednictwem samorządów. Mogą liczyć na 40 zł dziennie przez 2 miesiące, czyli około 1200 zł miesięcznie.

Jak długo uchodźcy mogą legalnie przebywać w Polsce? Na legalnych zasadach pobyt obejmuje 18 miesięcy, a po tym okresie istnieje możliwość przedłużenia tego okresu o kolejne 18 miesięcy, co łącznie daje 3 lata.

Ponadto, dla przybyłych obywateli Ukrainy zostanie udostępniona możliwość korzystania z usług publicznych, a w tym, z polskiej służby zdrowia a także polskich szkół, gdzie będą mogli posłać dzieci. Te z kolei będą objęte szeregiem rozwiązań, które umożliwią im pobyt, wspominane kształcenie i specjalną opiekę.

Co warto zaznaczyć, dostęp do pracy w Polsce jest jednoznaczny z otrzymaniem świadczeń rodzinnych, takich jak 500 plus. Dodatkowo uchodźcy będą mogli korzystać ze wsparcia w przebranżowieniu się. Polskie instytucje będą mogły skorzystać z budżetu wynoszącego 40 mln zł, aby przyczynić się do włączenia Ukraińców na rynek pracy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Minister Rodziny Marlena Maląg podkreśla, że uchodźcy będą traktowani tak samo jak Polacy. Jako pierwszy gest wsparcia otrzymają, po odpowiednim zarejestrowaniu, jednorazową wypłatę 300 zł.

Gdyby tylko tak sprawnie zajmowano się problemami w polskim rolnictwie… Bezpieczeństwo żywnościowe – jeden z fundamentów kraju, nie byłoby wtedy zagrożone.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

zdjęcie: gov.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl