• rosafert agrosimex gleba
  • taśmy nawodnienie warzywa susza uprawa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUE zniesie cła na produkty, w tym warzywa, pochodzące z Nowej Zelandii

UE zniesie cła na produkty, w tym warzywa, pochodzące z Nowej Zelandii

Unia Europejska wraz z Nową Zelandią osiągnęły porozumienie handlowe, które dotyczy wolnego handlu towarami i usługami. W momencie wejścia nowych przepisów wszelkie cła wywozowe na cały szereg produktów zostaną zniesione. Czego dotyczy zawarta umowa?

Porozumienie handlowe pomiędzy Unią Europejską a Nową Zelandią przewiduje wolny handel towarami i usługami. Umowa została zawarta w zeszłym tygodniu, natomiast wejdzie w życie pod warunkiem zaakceptowania przez Radę. Obejmować będzie zniesienie ceł na szeroki zakres produktów, w tym warzyw. Przewodnicząca KE wskazuje, że porozumienie otwiera wiele możliwości rynkowych dla rolników i nie tylko. Niewątpliwie jest to ruch w kierunku uniezależnienia się od Rosji, co więcej w najbliższym czasie możemy spodziewać się więcej tego typu umów.

Nowa Zelandia jest dla nas kluczowym partnerem w regionie Indo-Pacyfiku. Ta umowa handlowa otwiera duże możliwości rynkowe dla przedsiębiorstw, rolników i konsumentów po obu stronach – może przyczynić się do wzrostu dwustronnej wymiany handlowej o 30 proc. Umowa zawiera bezprecedensowe zobowiązania społeczne i klimatyczne. Ta nowa umowa między Unią Europejską a Nową Zelandią została wynegocjowana w ważnym momencie geopolitycznym. Demokratyczne kraje, takie jak nasze, współpracują ze sobą i negocjują rozwiązania korzystne dla wszystkich – podkreśliła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Oczekuje się, że dzięki umowie wartość handlu dwustronnego wzrośnie nawet o 30 proc., przy czym roczny eksport z UE może wzrosnąć nawet o 4,5 mld euro. Inwestycje UE w Nowej Zelandii mają potencjał wzrostu nawet o 80 proc. Już od pierwszego roku stosowania umowy przedsiębiorstwa UE skorzystają ze zniżek ceł na kwotę łącznie ok. 140 mln euro rocznie – czytamy w komunikacie.

Umowa wprowadzi również zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju. Obie strony zgodziły się na ambitne zobowiązania w dziedzinie handlu i zrównoważonego rozwoju, obejmujące szeroki zakres kwestii opartych na współpracy i skuteczniejszym egzekwowaniu. Przewidziano również możliwość nałożenia sankcji w przypadku poważnego naruszenia podstawowych praw pracowniczych lub postanowień porozumienia paryskiego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: ec.europa.eu


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl