Aplikacja suszowa. Rolnicy będą mieli więcej czasu na złożenie wniosków

Susza

Nieuchronnie zbliżał się końcowy termin składnia wniosków przez rolników w aplikacji suszowej. Protokoły nie były jednak gotowe, a Robert Telus zdecydował się dać rolnikom więcej czasu. Jaki jest nowy termin składania wniosków? 

Minister Robert Telus podczas dzisiejszej konferencji poinformował o wydłużeniu terminu składania wniosków przez rolników w aplikacji suszowej, jak również przez komisje szacujące szkody do 30 października 2023 r. (było do 15 października 2023 r.).

– Mamy sygnały od gmin, od wojewodów, że jeszcze nie mają gotowych protokołów, dlatego przesuwamy termin do 30 października. Przesuwamy o 15 dni, żeby dać szansę tym, którzy maja problemy z przygotowaniem protokołów – powiedział minister.

Warto przy tym zaznaczyć, że jesień to okres wzmożonych prac na polach. Zbiory, a także porządki w gospodarstwach, idą pełną parą. Niestety, wszystko kosztuje dużo czasu. Wydłużony termin składania wniosków w aplikacji suszowej jest więc bardzo istotny.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Skrzynka z kalafiorami
  2. Por rynek Bronisze
  3. Wymiana pokryć dachowych z azbestu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności