yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny porów na rynku w Broniszach

Aktualne ceny porów na rynku w Broniszach [22.03.2023]

Krajowe pory utrzymują się aktualnie na dość stabilnym poziomie. Na wzgląd bardzo wysokiej jakości uzyskanej przez polskich producentów, ceny nie różnią się od tych, które napotkamy w przypadku importowanych porów z Belgii.

W aktualnym sezonie polscy producenci udowodnili, że jakość produkowanych przez nich porów może być jeszcze wyższa niż dotychczas. Krajowe warzywo jest wyrównane, grube, a także pozbawione wszelkich innych defektów. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach.

Jak przedstawiają się one na ten moment? Ceny polskich porów na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach kształtują się aktualnie na poziomie 8,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży w hurcie. Stawki w detalu oscylują natomiast na pułapie 9,00 zł za kilogram.

Tak jak wspominaliśmy, wśród ofert występuje także por z zagranicy. Na ten moment warzywo sprowadzane jest z dwóch kierunków. Jednym z nich jest Turcja. Tamtejszy produkt jest dość cienki i przeważnie używa się go do włoszczyzn. W tym przypadku cena to 4,50 zł za kilogram.

Nieco droższy jest z kolei por z Belgii. Warzywo często stanowi punkt odniesienia, jeśli chodzi o jakość, która zazwyczaj jest dość wysoka. W bieżącym sezonie polscy producenci zniwelowali jednak jakiekolwiek różnice pod tym względem. Skutkiem tego cena importowanego pora z Belgii przedstawia się na podobnym poziomie względem krajowego warzywa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl