yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBiałoruś wprowadza zakaz eksportu warzyw

Białoruś wprowadza zakaz eksportu warzyw

Białoruskie serwisy prasowe podały informację, że rząd Białorusi wprowadził tymczasowy zakaz eksportu warzyw. Okazuje się, że krajowi producenci będą mogli wyeksportować cebulę czy kapustę tylko raz i wyłącznie po uzyskaniu specjalnej zgody.

Serwis itex-press.by poinformował, że białoruskie Ministerstwo Regulacji Antymonopolowych i Handlu ograniczyło eksport szeregu owoców i warzyw z kraju. Zakazem objęta została kapusta, cebula i jabłka. Zakaz ma potrwać 3 miesiące, ale niewykluczone, że w zależności od rozwoju sytuacji ograniczenia zostaną przedłużone o kolejne 3 miesiące.

Co warto zaznaczyć, wcześniej wprowadzono już ceny urzędowe (maksymalne) dla zestawu barszczowego, jak również w stosunku do ziemniaków i jabłek. Na przykład maksymalna dopuszczalna cena sprzedaży ziemniaków w okresie obowiązywania dekretu wynosi 1,38-1,43 rub/kg (2,43- 2,51 zł/kg), na kapustę – 1,67-1,75 rub/kg (2,94-3,08 zł/kg), dla marchwi – 1,53-1,58 rub/kg (2,67-2,78 zł/kg). Cena cebuli wynosi natomiast 1,55-1,60 rub/kg (2,73-2,81 zł/kg).

Czym podyktowane są te decyzje? Białoruskie serwisy nie mają wątpliwości, że chodzi oczywiście o ochronę krajowego rynku i konsumentów przed niedoborami produktów. Rolnicy są natomiast oburzeni i jak twierdzą, doprowadzi ich to do strat finansowych, ponieważ ich zdaniem nie ma możliwości, aby zagospodarować wszystkie krajowe warzywa na białoruskim rynku.

A Wy co sądzicie o tej sytuacji?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: itex-press.by

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl