Aktualne ceny marchwi, pietruszki, selera i buraków. Rynek jest zapchany, a stawki niskie [25.10.2023]

Buraki w workach Bronisze

Sytuacja na rynku warzyw korzeniowych jest obecnie dość trudna. Towaru jest dużo, a zainteresowanie pozostaje niskie. Jak przedstawiają się ceny w hurcie?

Zbiory warzyw korzeniowych trwają w całej Polsce. Na rynkach hurtowych pojawia się coraz większa ilość towaru od krajowych producentów. Nie wszyscy bowiem decydują się na przechowywanie. Wynika to po części z braku takiej możliwości, ale również z obaw o jakość produktu po przechowywaniu, która może być trudna do utrzymania na niezmiennym poziomie na wzgląd warunków pogodowych, które panowały w sezonie.

Rynek jest zapchany. Podaż, tak jak wspominaliśmy, utrzymuje się na wysokim poziomie, natomiast popyt jest stosunkowo niski. Znajduje to niestety odzwierciedlenie w sytuacji krajowych producentów, którzy są zmuszeni sprzedawać towar w dość niskich cenach. Nie inaczej wygląda to na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Jakie są ceny?

Górną granicą cen w przypadku marchwi jest 1,00 zł za kilogram. Producenci pietruszki mogą spodziewać się maksymalnie 3,00 zł za kilogram. Ceny selera, którego jest bardzo ciężko sprzedać, przedstawiają się w najlepszym przypadku na poziomie 2,00 zł za kilogram. Buraki natomiast to maksymalnie 0,90 zł za kilogram. Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane ceny nierzadko są jeszcze niższe. Wszystko zależy od okoliczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności