yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny rabarbaru uzależnione od podaży w danym momencie

Ceny rabarbaru uzależnione od podaży w danym momencie [16.05.2023]

Wraz z pierwszym dniem tygodnia na rynku hurtowym w Broniszach nastąpił wzrost cen rabarbaru spowodowany spadkiem podaży. Warto jednak zaznaczyć, że tendencja wzrostowa może ulec zmianie w każdym momencie…

Wahania podaży rabarbaru można przypisać różnym czynnikom. Jednym z głównych powodów są nieprzewidywalne warunki pogodowe, które mają wpływ na wiele regionów w całej Polsce. Zimna wiosenna pogoda, która dominowała w wielu miejscach, opóźniła wzrost rabarbaru, powodując mniejszą podaż warzywa, a co za tym idzie wyższe ceny na rynku.

Wyższe ceny rabarbaru na pierwszy rzut oka wydają się dobrą wiadomością dla rolników, którzy w ostatnich latach borykają się z niskimi zyskami. Warto jednak pamiętać, że wyższe są również koszty produkcji, które niwelują opisywaną nadwyżkę. Ponadto, tak jak wspominaliśmy, podaż rabarbaru jest dość niestabilna, przez co wspomniane wyższe ceny mogą okazać się niemożliwe do uzyskania. Wszystko zależy bowiem od danej chwili…

Obecnie na rynku zauważalna jest mniejsza liczba producentów, którzy posiadają rabarbar w swojej ofercie. To właśnie z tego względu ceny skoczyły do 7,00-8,00 zł za kilogram. Warto jednak zauważyć, że w momencie, w którym na rynku pojawia się o kilku producentów więcej, cena spada do poziomu 4,00-5,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl