Fałszowanie kraju pochodzenia warzyw. Sieć handlowa zapłaci wysoką karę

Ogórki gruntowe w markecie

Spółka Kaufland Polska Markety wprowadzała konsumentów w błąd co do kraju pochodzenia warzyw. Sieć handlowa będzie zmuszona zapłacić wysoką karę. 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził, że spółka Kaufland Polska Markety wprowadzała konsumentów w błąd poprzez nieprawidłowe informowanie o kraju pochodzenia warzyw. Utrzymana została również kara finansowa – 13,2 mln zł.

Wyrok, jak możemy przeczytać w komunikacie, dotyczy decyzji z grudnia 2020 r. Prezes UOKIK stwierdził w niej, że w sklepach sieci Kaufland konsumenci regularnie dostawali mylne informacje o tym skąd pochodzą warzywa, co wpływało na ich decyzje zakupowe.

– Wyrok sądu potwierdza, że obowiązkiem sieci handlowych jest rzetelne informowanie o sprzedawanych produktach. Nie ma wątpliwości, ze błędne oznaczanie kraju pochodzenia towarów narusza prawa konsumentów – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Źródło: UOKiK

Related Posts

  1. Pomidory karton
  2. Cebula na paletach
  3. Siewki cebuli
  4. Uprawa rzodkiewki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności