yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKolejny incydent. Spleśniała pasta pomidorowa miała trafić do Polski

Kolejny incydent. Spleśniała pasta pomidorowa miała trafić do Polski

Zatrzymano niemal 60 ton spleśniałej pasty pomidorowej. Towar miał wjechać do Polski. To kolejny już taki incydent, a minęło tylko kilka dni. Z jakiego kraju sprowadzono trefny produkt?

Spleśniały towar. Skąd go sprowadzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Poznaniu wydała 3 decyzje o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski pasty pomidorowej, którą importowano z Ukrainy. Łączna masa owego towaru wynosiła aż 57,66 tys. kg. Produkt zawierał strzępki pleśni. Decyzji, jak czytamy w komunikacie, nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Incydent za incydentem

Wyżej wskazany przypadek to nie pierwszy taki incydent. – Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolniczych w Poznaniu wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski partii 19,19 tys. kg pasty pomidorowej importowanej z Ukrainy ze względu na obecność w produkcie strzępków pleśni. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności – mogliśmy przeczytać w komunikacie z 26 marca.

Minęło więc tylko 8 dni, a na krajowy rynek usiłowano wprowadzić kolejne partie towaru, który nie spełniał norm. Warto zaznaczyć, że wskazane incydenty to zaledwie kropla w morzu. Dziennie do kraju sprowadza się bowiem tysiące ton różnorakich produktów.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl