yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNowalijki już na Broniszach. Aktualne ceny sałaty – 03.04.2024

Nowalijki już na Broniszach. Aktualne ceny sałaty – 03.04.2024

Powoli rusza sezon na nowalijki. W hurcie pojawiają się pierwsze partie sałaty. Jakie są aktualne ceny sałaty na dzień 03.04.2024? 

Krajowa sałata na okrągło. Jakie ceny na Broniszach?

Produkcja sałaty w Polsce utrzymuje się przez cały rok. W miesiącach zimowych podaż jest rzecz jasna bardzo niska z uwagi na wysokie koszty. Niemniej, kilku producentów prowadzi uprawy, a wyprodukowany towar trafia do stałych odbiorców, którzy są gotowi zapłacić nieco więcej za świeży produkt. Sałata importowana przebywa bowiem długą drogę do Polski. Zdecydowanie odróżnia się od warzywa, które na bieżąco dostarcza lokalny rolnik.

Producenci, którzy nieprzerwanie produkują sałatę, oczekują wyższych stawek. Sytuacja zmienia się jednak, gdy na rynku pojawiają się krajowe nowalijki, co aktualnie ma miejsce. Jeszcze w 13 tygodniu roku, czyli w dniach poprzedzających Święta Wielkanocne, ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach przedstawiały się na poziomie około 70,00 zł za skrzynkę, w której jest 12 sztuk. Cena sałaty wynosiła więc 5,83 zł/szt.

Na początku kwietnia w jednej z hurtowni pojawiła się jednak duża partia krajowej sałaty, której cena okazała się już znacznie niższa. Jak to wygląda dziś, czyli 3 kwietnia? Cena sałaty w dniu 03.04.2024 to 2,81 zł/szt. Skrzynki, w których znajduje się 16 sztuk, trafiły bowiem do sprzedaży w cenie 45,00 zł. W podobnych cenach jest towar z importu.

Zmiany lidera na rynku w Broniszach

Ilość krajowej sałaty na rynku w Broniszach jest jeszcze stosunkowo niska. Warto jednak zaznaczyć, że niebawem sytuacja znacząco się zmieni. Pogoda zaskakuje producentów. Temperatura często utrzymuje się bowiem na optymalnym poziomie, a dostęp do światła jest wystarczająco wysoki, by sałata miała dogodne warunki do wzrostu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl