yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzemyt środków ochrony roślin przybiera na sile. Większość z nich to towary...

Przemyt środków ochrony roślin przybiera na sile. Większość z nich to towary podrabiane…

W II kwartale 2023 r. na granicach w województwie lubelskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyty dużych ilości pestycydów. Zabezpieczono ponad 120 litrów, 14 kg oraz kilkaset saszetek i ampułek zawierających środki ochrony roślin. Co roku w okresie wiosny i lata przemyt pestycydów przybiera na sile. 

W ostatnich dniach czerwca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Dorohusku udaremnili przemyt pestycydów w samochodzie ciężarowym. W kabinie i dachu ciągnika kierowca pojazdu ukrył aż 110 l i 10 kg różnego rodzaju środków ochrony roślin. Część z ujawnionych substancji znajdowała się w srebrnych workach bez żadnych oznaczeń i etykiet.

Również w Dorohusku podczas kontroli dwóch pojazdów funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt saszetek i ampułek środków ochrony stosowanych w ogrodnictwie. W obu przypadkach substancje ukryte były w bagażach podróżnych.

Z kolei w Oddziale Celnym w Dołhobyczowie u dwójki podróżnych funkcjonariusze wykryli 14 l pestycydów. Wśród zabezpieczonych substancji większość przewożona była w nieoryginalnych pojemnikach, bez etykiet, co nasuwa wątpliwości w zakresie ich oryginalności.

Również na przejściu w Hrebennem, w wyniku dwóch kontroli, funkcjonariusze ujawnili niezgłoszone do kontroli pestycydy. Tym razem było to ponad 4 kg i kilkaset ampułek.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

We wszystkich sprawach wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.

W okresie wiosny i lata przemyt środków ochrony roślin zazwyczaj przybiera na sile. Duża ilość przemycanych przez granice środków ochrony roślin to towary podrabiane, bez atestów. Środki takie mogą być szkodliwe dla upraw oraz groźne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl