Handel mrożonymi ziemniakami nadal niższy niż przed pandemią

Po dobrym wrześniu, w którym poziom światowego handlu mrożonymi ziemniakami był podobny, jak w roku ubiegłym, październik 2020 okazał się kolejnym słabszym miesiącem, wynika z informacji opublikowanych w najnowszym biuletynie Annual Insight Frozen Potato Trade .

Wolumeny handlu w październiku 2020 r. spadły o 13,5% w porównaniu do października 2019 r. Handel europejski jest nadal znacznie poniżej poziomu z 2019 r., zwłaszcza na rynkach, na których obowiązywały silne obostrzenia (Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania). Stany Zjednoczone są jedynym dużym krajem nabywającym mrożone ziemniaki, który odnotował silny wzrost importu netto.

Z danych wynika, że ​​belgijscy gracze z mocą weszli na rynek amerykański w szczególności  w segmencie detalicznych marek własnych.

Kolejną niespodzianką jest to, że indyjski eksport mrożonych ziemniaków znacznie wzrósł, czerpiąc korzyści z utrzymywania się rynków azjatyckich i korzyści z ceł handlowych.

W pozostałych miesiącach 2020 r., dla których dane będą dostępne w nadchodzących miesiącach, oczekuje się, że światowy handel odniesie kolejny cios, ponieważ wiele krajów wprowadziło nowe obostrzenia.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności