Jak w biologiczny sposób wspierać odporność marchwi na choroby? [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Uprawa marchwi do długiego przechowywania

Mączniak prawdziwy, alternarioza, zgnilizna twardzikowa oraz czarna zgnilizna… Wymienione pojęcia z pewnością znają wszyscy producenci, którzy uprawiają marchew z przeznaczeniem do długiego przechowywania. Choroby te są bowiem dużym problemem i mogą znacząco wpłynąć na ilość i jakość plonu. Jak więc z nimi walczyć? Kluczowa jest szybka reakcja oraz dobór właściwego rozwiązania. 

Raz jeszcze przenosimy się na plantację marchwi z przeznaczeniem do długiego przechowywania. Rośliny nieustannie podlegają presji wielu chorób. Istotne jest więc, aby zareagować w odpowiednim momencie. W innym wypadku narażamy się na znaczące straty zarówno na etapie produkcji, jak i podczas przechowywania. Warto przy tym zaznaczyć, że ochrona powinna opierać się nie tylko na rozwiązaniach chemicznych, ale również biologicznych. Więcej zdradzi jednak Sławomir Mechacki w poniższym materiale.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Susza pomidor
  2. Ogórek partenokarpny Brutus F1
  3. Ciągnik Kubota M4072 w gospodarstwie warzywniczym

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności