yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy rabarbaru w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy rabarbaru w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy rabarbaru w Polsce, uwzględniając lata 2020-2023, przedstawia się w bieżącym roku na najniższym poziomie. Ile wynosi? 

W 2020 roku powierzchnia uprawy rabarbaru w Polsce przedstawiała się na poziomie 1 473,34 ha. Zmian możemy dopatrywać się już w kolejnym sezonie, a konkretnie w 2021 roku, w którym obszar produkcyjny wzrósł o 138,30 ha. Wynosił wówczas 1 611,64 ha.

Jak natomiast sytuacja wyglądała w 2022 roku? Niestety, powierzchnia uprawy rabarbaru  ustabilizowała się na nieco niższym poziomie, który nie odbiega znacząco od tego, który notujemy w aktualnym roku. Producenci zdecydowali się na produkcję na 1 397,17 ha.

Jak więc kształtuje się powierzchnia uprawy rabarbaru w 2023 roku? Obecnie krajowi producenci zdecydowali się na produkcję na obszarze 1 339,05 ha. Względem poprzednich lat powierzchnia uprawy owego warzywa przedstawia się aktualnie na najniższym poziomie.

Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane wyżej dane pochodzą z ARiMR i zostały wyliczone na podstawie deklaracji producentów, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl