Bronisze: warzywa droższe niż przed rokiem

Trudności ze zbiorem i przechowywaniem powodują, że większość warzyw jest w tym roku droższa w porównaniu do cen ze stycznia 2017 – informuje Rynek Hurtowy Bronisze.

Pomimo że z danych GUS wynika, że warzyw zebraliśmy w 2017 roku tyle samo co rok wcześniej, to niekorzystne warunki meteorologiczne, jakie występowały w ubiegłym roku,  szczególnie podczas zbiorów, spowodowały gorszą jakość warzyw. Dotyczy to m.in. cebuli, kapusty i warzyw korzeniowych – zwraca uwagę Rynek w komunikacie.

W ofercie hurtowej w Broniszach cebula biała sprzedawana jest w cenie od 50 groszy do 80 groszy za kilogram – to o 40% drożej niż rok temu. Marchew, która teraz kosztuje od 60 groszy do 1,2 złotego za kilogram, jest o 1/3 droższa w porównaniu z ceną w styczniu 2017 roku i wykazuje tendencję wzrostową. Pietruszka jest o 2/3 droższa, kosztuje od 3 do 4 zł za kilogram. Ziemniaki są tanie, ale droższe niż rok temu, od 40 groszy do 55 groszy za kilogram, w ofercie hurtowej (worki po 15 kg).

Na Rynku w Broniszach są także sprowadzone z Belgii ziemniaki „stare” w cenie 50 -70 groszy za kilogram. Są już młode ziemniaki z Francji i Cypru – od 2,5 zł za kilogram (francuskie) do 3,5 zł /kg (cypryjskie), opakowania 10 i 20 kg.

Źródło: materiały Rynku Hurtowego Bronisze

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności