Burzowy czwartek

Od samego rana w wielu regionach południowej i centralnej części kraju grzmi, i miejscami występują ulewne opady deszczu. Powódź błyskawiczna może powodować straty w uprawach.

W wielu regionach południowej i centralnej części kraju grzmi i miejscami występują ulewne opady deszczu. Po południu prawdziwe nawałnice pojawią się od Warmii i Mazur po Mazowsze, Kujawy, Żuławy, Łódzkie, Małopolskę, Górny Śląsk, Opolskie oraz zachód Podkarpacia.

Być może niebezpiecznie będzie także w woj, Świętokrzyskim. Podczas burz spadnie średnio 5-25 mm deszczu, ale miejscami suma opadów sięgnie nawet 40-60 mm. Możliwy będzie grad o wielkości do 2 cm oraz silniejszy wiatr, ale tylko w przypadku widocznego wału chmurowego – powieje do 70 km/godz.

Burze od Warmii po centrum, Małopolskę utrzymają się również w nocy. Pogoda uspokoi się od piątku, kiedy na kilka dni niebo stanie się pogodne.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ogórki gruntowe w markecie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności