Dlaczego warto stosować maty z węgla brunatnego CARBOMAT? [VIDEO]

Maty z węgla brunatnego CARBOMAT

Wraz z biegiem czasu podejście w kwestii bardziej zrównoważonej produkcji ulega zmianom. Coraz większa część producentów szuka nowych alternatyw podłoża do upraw bezglebowych.

W ostatnim czasie coraz popularnym wśród ogrodników jest uprawa warzyw w podłożu z węgla brunatnego CARBOMAT, którą prezentuje Radosław Łaźny – doradca agronomiczny z firmy CarboHort.

Podłoże CARBOMAT jest produktem organicznym na bazie węgla brunatnego, który jest wydobywany w Polsce, co dodatkowo zapewnia jego bezproblemową dostępność. Mata posiada dość porównywalne właściwości do wełny mineralnej pod względem systemu korzeniowego, niemniej, mowa o zupełnie innym produkcie. Odmienna jest bowiem strategia nawodnieniowa, która pomoże nam zmniejszyć zużycie wody do kilkunastu procent. Warto również nadmienić, że matę z węgla brunatnego po zakończonym okresie produkcji, który może trwać do 4 lat, możemy przeznaczyć jako nawóz organiczny.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Uprawa papryki polowej Seminis
  2. Pomidory szklarniowe

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności