yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMorawiecki: (…) robimy wszystko, aby polska wieś miała się jak najlepiej (…)

Morawiecki: (…) robimy wszystko, aby polska wieś miała się jak najlepiej (…)

Spotkania w gospodarstwach w dalszym ciągu cieszą się popularnością wśród polityków. Zazwyczaj wiążą się z pięknym obrazkiem przedstawicieli rządu na tle maszyn rolniczych oraz zapewnieniami, że robią oni wszystko, aby wesprzeć polskich rolników. Nie inaczej było i tym razem…

Spotkanie miało miejsce w ubiegły piątek (29 lipca). Premier Mateusz Morawiecki oraz towarzyszący mu wicepremier Henryk Kowalczyk spotkali się w gospodarstwie rolnym w Kózkach w powiecie węgrowskim. Wydarzenie, bez większego zaskoczenia, ponownie miało przekonać odbiorców, że politycy starają się wesprzeć producentów na wszelki możliwy sposób. Co mogliśmy usłyszeć z ust rządzących?

– W tym trudnym czasie myślę, że rolnik polski doskonale wie, że robimy wszystko, aby polska wieś miała się jak najlepiej (…) – powiedział premier Morawiecki.

Zapewnił również, że słowo dane rolnikowi jest dla rządu święte, a polski rolnik powinien mieć warunki do gospodarowania podobne, jak rolnik na Zachodzie.

– Zrobimy wszystko, aby to, co obiecaliśmy, było dotrzymane w ramach naszego programu dla polskiej wsi – stwierdził szef polskiego rządu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Premier powiedział także, że dołoży starań, aby polski rolnik mógł walczyć o jak najlepsze warunki do pracy w ramach jednolitego europejskiego rynku, żeby przynajmniej częściowo kompensować wysokie ceny energii.

– Tym większe podziękowania dla tych rolników, którzy mimo trudności nie zrezygnowali ze stosowania nawozów w okresie wiosennym, dzięki czemu mamy dziś plony. Ta zapobiegliwość i pracowitość rolników powinna być dostrzeżona i doceniona w całej Polsce – podkreślił wicepremier Kowalczyk. Zapewnił także, że resort nadal będzie realizował programy pomocowe.

– Nie zostawiamy polskich rolników samych sobie i będziemy wciąż o nich dbać. To nie jest tylko wymierne wsparcie dla wsi. To jest także dbanie o to, żeby cała Polska czuła się bezpieczna żywnościowo, to jest dbanie o polskiego konsumenta – powiedział wicepremier Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, ż polski rząd realizuje krok po kroku swoje plany względem wsparcia dla polskiej wsi, a dodatkowo nie unika problemów i stawia im czoła poprzez bieżące programy pomocowe, takie jak dopłaty do nawozów, wsparcie na odbudowę trzody chlewnej czy dla producentów jabłek deserowych.

Wicepremier Kowalczyk ponadto przypomniał, że Polska jako jeden z pierwszych krajów ma zakończone negocjacje w sprawie Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Od września będzie więc można głośno mówić o nowych zachętach finansowych, o programach – m.in. dla młodego rolnika (200 tys. dotacji).

– Tymczasem dziękuję polskim rolnikom za ich trud, który ponoszą dzień w dzień, bez wolnych weekendów i wakacji, by zadbać nie tylko o swoją rodzinę, ale i o Polskę, o Europę. Ta wdzięczność polskim rolnikom należy się także od nas wszystkich – konsumentów – podsumował wicepremier Kowalczyk.

Nasi rozmówcy wskazują jednak, że powyższe słowa nie mają zbyt dużego znaczenia. Programy pomocowe, które do tej pory wystosował rząd, niestety nie niwelują ogromu problemów, z którymi zmagają się producenci. „Spotkania tego typu to kolejna próba manipulacji w stronę nieświadomych konsumentów. Nieświadomych rzeczywistego stanu rzeczy…” – komentuje jeden z rolników.

Co sądzicie o słowach M. Morawieckiego i H. Kowalczyka?

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl