• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNie dajmy się oszukać na „okazyjne” agregaty prądotwórcze

Nie dajmy się oszukać na „okazyjne” agregaty prądotwórcze

Oszuści nie próżnują. Wykorzystują naiwność osób szukających „okazji cenowych”. Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec Grajewa. Mężczyzna zakupił trzy agregaty prądotwórcze w okazyjnej cenie. Jak się okazało został wprowadzony w błąd, co do ich rzeczywistej wartości.

W piątek do grajewskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu trzech agregatów prądotwórczych. Z jego relacji wynikało, że kilka dni wcześniej do jego domu przyszło dwóch mężczyzn oferujących zakup agregatu prądotwórczego zagranicznej marki. Oszuści zaprezentowali działanie agregatu oraz pokazali kartę gwarancyjną wraz z instrukcją obsługi urządzenia. Oszuści zaproponowali zakup jednego agregatu w cenie 3 tysięcy złotych lub trzech agregatów za kwotę 7 tysięcy złotych.

Chcąc uwiarygodnić oferowany towar zaproponowali kupującemu sprawdzenie prezentowanej marki w Internecie, co też uczynił. Na jednej z platform sprzedażowych zamieszczone było ogłoszenie sprzedaży takiego samego modelu w cenie ponad 5 tysięcy złotych za sztukę. Ogłoszenie to uwiarygodniło oszustów w oczach nabywcy, który zdecydował się na zakup trzech agregatów przekazując oszustom kwotę 7 tysięcy złotych. Po jakimś czasie mężczyzna postanowił sprawdzić parametry techniczne zakupionych agregatów, lecz nie znalazł żadnych informacji na ten temat. W sieci znalazł identycznie wyglądające agregaty z podobną mocą, ale inaczej oznakowane w cenie ok. 1300-1500 złotych za sztukę. W tym momencie zorientował się, że został oszukany i postanowił zgłosić sprawę policji.

Pamiętajmy, by w takich sytuacjach nie ulegać presji. Pozornie atrakcyjne oferty mogą okazać się strzałem w kolano a oszuści tylko czekają, by wykorzystać nas jak tylko mogą. Sam fakt nachodzenia nas w domach powinien wzbudzić niemałą niepewność co do uczciwości składanej nam oferty. Oszustów pojawia się coraz więcej i trzeba mieć to na uwadze.

Źródło: KPP Grajewo

Prenumerata Warzywa 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl