yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNawozów nie zabraknie? Grupa Azoty znacząco zwiększa produkcję

Nawozów nie zabraknie? Grupa Azoty znacząco zwiększa produkcję

Wzmożony popyt na nawozy wśród rolników… Aspekt, który według Grupy Azoty, przyczynił się do wzrostu wolumenu produkcji surowca. Jak sytuacja prezentuje się w liczbach? Jak dużo nawozów produkowano w ostatnich miesiącach?

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji, z których wynika, że sierpień jest trzecim, kolejnym miesiącem z rzędu ze zwiększającą się produkcją nawozów azotowych. W sierpniu spółki Grupy Kapitałowej wyprodukowały zgodnie z szacunkami 251 tys. ton nawozów azotowych. W ramach porównania w maju było to 140 tys. ton.

W obszarze nawozów wieloskładnikowych w lipcu Grupa Azoty raportowała produkcję na poziomie 47 tys. ton, a sierpniowe szacunki to 54 tys. ton. Wzrost produkcji nawozów wynika ze zwiększającego się popytu, którego zmiana jest szczególnie widoczna na tle popytu obserwowanego w pierwszym półroczu 2023 r. W ramach przykładu, czerwiec wiązał się z produkcją rzędu 36 tys. ton. Tylko w maju wolumen był nieco większy (50 tys. ton).

W Segmencie Tworzyw i Chemii istotną barierą wzrostów pozostaje nadal import produktów spoza Unii Europejskiej nieobjętych cłami, produkowanych z użyciem tańszych surowców i często pochodzących również z krajów objętych sankcjami wojennymi. Niemniej, wzrost wolumenu produkcji możemy zauważyć w przypadku mocznika. W maju jego produkcja wynosiła 30 tys. ton, natomiast w sierpniu oscylowała na poziomie 86 tys. ton.

– Zgodnie z prognozami, od III kwartału obserwujemy istotne ożywienie w segmencie Agro – w związku z tym Spółki Grupy Kapitałowej zwiększają produkcję nawozów. Wyzwaniem dla Grupy Azoty nadal pozostaje wymagająca sytuacja w Segmentach Tworzyw oraz Chemii, gdzie istotną rolę odgrywa duży, niekontrolowany napływ do Europy produktów wytwarzanych poza UE, w oparciu o tańsze surowce, które są produkowane w mniej wymagającym otoczeniu regulacyjnym, głównie w krajach azjatyckich – mówi Tomasz Hinc.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Produkcja nawozów Grupa Azoty

Źródło: grupaazoty.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl