yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMinistrowie ds. Rolnictwa Unii Europejskiej w starciu z rolnikami. Protesty przybierają na...

Ministrowie ds. Rolnictwa Unii Europejskiej w starciu z rolnikami. Protesty przybierają na sile

W Hiszpanii, a konkretnie w hiszpańskiej Cordobie, odbywa się dziś posiedzenie nieformalnej Rady Ministrów ds. Rolnictwa Unii Europejskiej. Uczestniczy w nim również Robert Telus. Okazję wykorzystują tamtejsi rolnicy, którzy zapełnili ulice, by wyrazić swoje niezadowolenie wobec pogarszającej się sytuacji w sektorze.

Zapowiadany przez hiszpańskich rolników protest doszedł do skutku. W dniu dzisiejszym, a konkretnie 5 września, odbywa się bowiem nieformalna Rada Ministrów ds. Rolnictwa Unii Europejskiej. Wydarzenie ma miejsce w jednym z hiszpańskich miast, mianowicie w Cordobie. Tam też zebrali się rolnicy z całego kraju, by wyrazić swoje niezadowolenie.

Powiedzmy sobie wprost… Tak drastyczne działania rolników nie są nieuzasadnione. Sektor od długiego już czasu mierzy się z wieloma przeciwnościami, które w dość dużym stopniu obniżają lub nawet całkowicie niwelują opłacalność prowadzenia produkcji na wsiach. Sytuacja, mimo zapewnień ministrów, nie poprawiła się na tyle, by móc godnie żyć.

Warto przy tym zaznaczyć, że Unia Europejska narzuca coraz większe wymagania i restrykcje, które bezpośrednio oddziałują na producentów. Hiszpańscy rolnicy starają się pokazać, że dalsze działania tego typu spowodują, że na rynku pozostaną tylko nieliczni. Podejście władz musi ulec niemałym zmianom, by uniknąć likwidacji wielu gospodarstw.

Jak relacjonują zagraniczne media, zgromadzeni ministrowie korzystali z dobrodziejstw, które oferują hiszpańskie gospodarstwa. Na tym by się najpewniej zakończyło, niemniej… Sielanka została przerwana przez rozgoryczonych rolników, którzy chcieli uwidocznić problemy i przekazać żądania bezpośrednio “na ręce” ministrów, by wreszcie dostrzeżono tragiczną sytuację, w której znalazły się gospodarstwa rolne w wielu krajach Europy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Odchodząc na chwilę od polityki, którą prowadzi Unia Europejska… Hiszpańscy rolnicy poruszają również inne problemy, których jest bez liku. Nieuczciwa konkurencja ze strony krajów trzecich, wysokie koszty produkcji, susza… Wymieniać moglibyśmy bez końca. Pozostaje mieć nadzieję, że protest zorganizowany przez największe organizacje rolników w Hiszpanii zostanie zauważony w całej Europie i zostaną podjęte stosowne działania.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl