yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrytycznie niska cena buraków. Co dzieje się na rynku?

Krytycznie niska cena buraków. Co dzieje się na rynku? [18.12.2023]

Cena buraków poszybowała w dół. W detalu można jeszcze napotkać wyższe stawki, ale w hurcie sytuacja jest wyjątkowo niekorzystna dla rolników.

Aktualna sytuacja na Broniszach jest bardzo niekorzystna dla rolników. Ceny buraków są przerażająco niskie. W dużym hurcie stawki obniżyły się nawet do 0,60 zł za kilogram.

Nieco wyższych cen można oczekiwać przy sprzedaży detalicznej. “Na Warszawę”, a konkretnie do lokalnych warzywniaków, stawki wynoszą najczęściej 1,00 zł za kilogram.

Buraki podłużne, tak jak poprzednio, zapewniają rolnikom ceny rzędu 1,20 zł za kilogram. Niemniej, także tyczy się to sprzedaży nieco mniejszych ilości. Co dzieje się na rynku?

Podaż buraków na rynku jest aktualnie dość wysoka. Zainteresowanie ze strony odbiorców pozostaje z kolei na bardzo niskim poziomie. Rolnicy obawiają się natomiast, że towar z czasem straci na jakości. Starają się wykorzystać wszelkie możliwości.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Niektórzy producenci prognozują jednak, że w przyszłych tygodniach sytuacja się poprawi. Zbiory w aktualnym roku były bowiem problemem, a część towaru została w polu.

Niemniej, grudzień to miesiąc, w którym popyt na buraki powinien być zdecydowanie większy. Niestety nie napawa to optymizmem. Stawki rzędu 0,60 zł za kilogram są zdecydowanie zbyt niskie. Szczególnie w kontekście aktualnych kosztów produkcji.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl