yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny oraz podaż sałaty lodowej

Aktualne ceny oraz podaż sałaty lodowej [20.10.2022]

W ostatnim czasie na rynku sałaty lodowej mogliśmy zaobserwować pewne wahania. Wszystko jest bowiem zależne od pogody. Ubiegłe dni były nieco cieplejsze, przez co jej podaż wzrosła. Niestety… Mimo to wśród ofert znajduje się również importowane warzywo. Jak przedstawiają się aktualne ceny wspomnianych produktów na podwarszawskim rynku w Broniszach?

Warunki pogodowe fundują nam w ostatnim czasie niemałe wahania. Okres letni wiązał się bowiem z rekordowo wysokimi temperaturami, natomiast od września sytuacja wygląda zupełnie inaczej… Zarówno dni i noce są zdecydowanie chłodniejsze. Temperatura, jak na tą porę roku, okazuje się być jednak dość sprzyjająca dla rozwoju sałaty. W efekcie jej ilość na podwarszawskim rynku w Broniszach jest dość wysoka. Warto również zaznaczyć, że to właśnie polski a nie importowany produkt występuje na ten moment w zdecydowanej większości. Jakich stawek można się spodziewać w obu przypadkach?

Zacznijmy od polskiej sałaty lodowej… Aktualnie producenci oferujący warzywo na Broniszach mogą oczekiwać stawek zaczynających się na pułapie 4,50-4,60 zł za sztukę. Tyczą się one przede wszystkim sprzedaży w dużym hurcie. Oczywiście są od tego pewne odstępstwa. Znacznie większy kaliber, który nie posiada jakichkolwiek wad, pozwoli uzyskać zdecydowanie wyższe ceny. Najwyżej spotykane stawki oscylują na poziomie 5,00-5,50 zł za sztukę. Niemniej, tyczy się to tylko wspomnianych, pięknie się prezentujących „okazów”, które producenci sprzedają detalicznie.

Idąc dalej, wśród ofert możemy niestety napotkać sałatę lodową z importu. Produkt sprowadzany jest na ten moment z Hiszpanii. Importerzy sprzedawali go dotychczas w podobnej cenie do warzywa krajowego, gdyż najczęściej spotykane stawki przedstawiały się na poziomie 5,00 zł za sztukę. W dniu dzisiejszym nastąpiła jednak pewna zmiana a wspomniana cena stała się pułapem maksymalnym. Tak więc, stawki oscylują aktualnie w przedziale 4,00-5,00 zł za sztukę. Warto również wspomnieć, że w ostatnim czasie na rynku w Broniszach pojawiła się sałata z Niemiec, co jest dość niespotykanym zjawiskiem. W tym przypadku ceny osiągały pułap 5,00-5,50 zł za sztukę.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl