yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNieco wyższe ceny ziemniaków na Broniszach. Jak kształtuje się sytuacja?

Nieco wyższe ceny ziemniaków na Broniszach. Jak kształtuje się sytuacja? [29.07.2022]

Warunki pogodowe dość często oddziałują zarówno na same uprawy, jak i na zbiory warzyw. Deszczowe dni, uniemożliwiające rolnikom zbiór, wiążą się z mniejszą podażą na rynku, co w znaczącym stopniu wpływa na ceny. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku ziemniaków. Czego możemy się spodziewać w sprzedaży hurtowej?

W ubiegły weekend w niektórych regionach Polski wystąpiły deszcze. Uniemożliwiły one wielu producentom ziemniaków zbiór, przez co w poniedziałek podaż na rynku była znacząco niższa. Mniejsza ilość warzywa momentalnie wpłynęła na ceny. Istotne było również stanowisko rolników, którzy zgodnie uznali, że nie będą zaniżać własnego wynagrodzenia i trzymali się wyższych stawek. Jak więc przedstawiają się ceny?

Na początku tygodnia, gdy podaż była niższa, producenci mogli oczekiwać 17,00-18,00 zł za 15 kilogramowy worek (1,13-1,20 zł/kg) w hurcie oraz 20,00 zł za worek (1,33 zł/kg) w sprzedaży detalicznej. Wraz z biegiem dni, sytuacja zaczęła niestety powracać do poprzedniego stanu rzeczy. Na ten moment, stawki oscylują w przedziale 14,00-16,00 zł za worek (0,93-1,06 zł/kg).

Wśród ofert producentów pojawiają się również jesienne odmiany. Dotychczas w dużej mierze rynek dominowała odmiana Irga, Lord, Arrow oraz Irys. Na ten moment do wymienionego grona dołączyła Catania.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl