yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny rzodkiewki

Aktualne ceny rzodkiewki [12.06.2023]

Sytuacja w przypadku rzodkiewki uległa niemałym zmianom… Ilość warzywa na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wzrosła w dość znaczącym stopniu, natomiast ceny dla producentów niestety skierowały się w dół.

Warunki związane z wysoką podażą rzodkiewki na rynku w podwarszawskich Broniszach zmusiły producentów owego warzywa do obniżenia cen. W ramach przypomnienia, uprzednio kształtowały się one w granicach około 2,00-2,20 zł za pęczek. Oczywiście i tutaj zauważalne były pewne odstępstwa, jednak wskazany pułap był najczęściej spotykanym.

Na ten moment, tak jak wspominaliśmy, ceny rzodkiewki są niestety znacząco niższe. Rynek jest zapełniony warzywem. Obecnie producenci mogą oczekiwać stawek rzędu 1,00-1,50 zł za pęczek. Biorąc pod uwagę średnią cenę z poprzedniego tygodnia oraz z dnia dzisiejszego, obniżka cen rzodkiewki wynosi niemal 41%.

Warto jednak zaznaczyć, że dopiero w najbliższych dniach będzie można stwierdzić w jak dużym stopniu wzrosła podaż rzodkiewki. Wysoka ilość danego warzywa w poniedziałki często jest bowiem wynikiem słabego handlu w poprzedzający je weekend. Ceny uzyskiwane przez producentów mogą się więc niebawem zmienić.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl