Nadzwyczaj ciepła pogoda opanuje całą półkulę północną

Fot. Pixabay

Przed nami wyjątkowo ciepłe dni. Przyroda zacznie budzić się do życia….


Przed nami jedna z najcieplejszych końcówek grudnia w historii obserwacji. Wysokie temperatury panują nie tylko w całej Europie ale również Rosji, Kazachstanie a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie w najbliższych dniach będzie tak ciepło jak ma to zazwyczaj miejsce w kwietniu.

Środa, czwartek i piątek upłyną w Polsce pod znakiem umiarkowanych temperatur na poziomie 5-7 stopni Celsjusza na wschodzie, 7-10 stopni powyżej zera na północy i w centrum do 9-12 stopni na zachodzie i południu kraju. Z wyjątkiem północnej części Polski gdzie słabo może popadać dominować ma słoneczna, sucha i wietrzna pogoda.

Jeszcze cieplejsza aura czeka nas na przełomie starego i nowego roku. W sobotę i niedzielę na południu Polski może paść nowy rekord ciepła dla zimy. Na naszych zaokiennych termometrach zobaczymy od 10-12 stopni na północy do 12-15 stopni na wschodzie i w centrum, do nawet 15-18 stopni powyżej zera na południu i zachodzie kraju. Na południu Europy może być nawet 27 stopni Celsjusza. Zima ucieknie nie tylko z Europy ale również i znacznego obszaru w Rosji i Stanów Zjednoczonych. Jeżeli ciepła, sucha pogoda w styczniu zdominuje północną półkulę to możemy się spodziewać bardzo suchej wiosny na naszym kontynencie.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Pożar maszyn rolniczych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności