yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNadzwyczaj ciepła pogoda opanuje całą półkulę północną

Nadzwyczaj ciepła pogoda opanuje całą półkulę północną

Przed nami wyjątkowo ciepłe dni. Przyroda zacznie budzić się do życia….


Przed nami jedna z najcieplejszych końcówek grudnia w historii obserwacji. Wysokie temperatury panują nie tylko w całej Europie ale również Rosji, Kazachstanie a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie w najbliższych dniach będzie tak ciepło jak ma to zazwyczaj miejsce w kwietniu.

Środa, czwartek i piątek upłyną w Polsce pod znakiem umiarkowanych temperatur na poziomie 5-7 stopni Celsjusza na wschodzie, 7-10 stopni powyżej zera na północy i w centrum do 9-12 stopni na zachodzie i południu kraju. Z wyjątkiem północnej części Polski gdzie słabo może popadać dominować ma słoneczna, sucha i wietrzna pogoda.

Jeszcze cieplejsza aura czeka nas na przełomie starego i nowego roku. W sobotę i niedzielę na południu Polski może paść nowy rekord ciepła dla zimy. Na naszych zaokiennych termometrach zobaczymy od 10-12 stopni na północy do 12-15 stopni na wschodzie i w centrum, do nawet 15-18 stopni powyżej zera na południu i zachodzie kraju. Na południu Europy może być nawet 27 stopni Celsjusza. Zima ucieknie nie tylko z Europy ale również i znacznego obszaru w Rosji i Stanów Zjednoczonych. Jeżeli ciepła, sucha pogoda w styczniu zdominuje północną półkulę to możemy się spodziewać bardzo suchej wiosny na naszym kontynencie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl