„Niskie” ceny paliw nie trwały długo…

Jeszcze niedawno został wprowadzony niższy VAT na paliwa. Stawka spadła z 23% na 8%. Media huczały chwaląc rząd za wprowadzone zmiany. Radość nie trwała jednak długo… Już teraz obserwujemy wzrosty cen na stacjach paliw. Stało się to, czego się obawialiśmy…

1 lutego 2022 roku zostały wprowadzone zmiany dotyczące niższych stawek VAT, w tym na paliwa. Minęło zaledwie 11 dni, a już odwiedzając stacje w woj. mazowieckim obserwujemy, że ceny stopniowo wracają do poprzedniego poziomu. Za olej napędowy na stacjach Orlen zapłacimy aktualnie 5,36 zł/l, a na mniejszej stacji 5,45 zł/l. Jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości?

Zakładając, że ceny utrzymają się na aktualnym poziomie, nie wspominając już o ich dalszym wzroście, który swoją drogą jest prognozowany, stanie się to czego tak bardzo się obawialiśmy… Po powrocie do normalnych stawek VAT, a ma to nastąpić na początku sierpnia, doświadczymy kolejnego wzrostu cen za litr paliwa.

Wielu z nas przeczuwało, że sprawy mogą pójść w tą stronę. Liczyliśmy jednak, że zajmie to odrobinę dłużej… Chcielibyśmy myśleć, że to tylko chwilowe wahania. No właśnie… chcielibyśmy. Pozostaje nam liczyć, że ceny nie wzrosną jeszcze bardziej. Chyba nikt nie chciałby przejeżdżając obok stacji w sierpniu zobaczyć stawki 7 zł/l, albo i większej.

Waszym zdaniem czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. warzywa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności