yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Aktualności„Niskie” ceny paliw nie trwały długo…

„Niskie” ceny paliw nie trwały długo…

Jeszcze niedawno został wprowadzony niższy VAT na paliwa. Stawka spadła z 23% na 8%. Media huczały chwaląc rząd za wprowadzone zmiany. Radość nie trwała jednak długo… Już teraz obserwujemy wzrosty cen na stacjach paliw. Stało się to, czego się obawialiśmy…

1 lutego 2022 roku zostały wprowadzone zmiany dotyczące niższych stawek VAT, w tym na paliwa. Minęło zaledwie 11 dni, a już odwiedzając stacje w woj. mazowieckim obserwujemy, że ceny stopniowo wracają do poprzedniego poziomu. Za olej napędowy na stacjach Orlen zapłacimy aktualnie 5,36 zł/l, a na mniejszej stacji 5,45 zł/l. Jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości?

Zakładając, że ceny utrzymają się na aktualnym poziomie, nie wspominając już o ich dalszym wzroście, który swoją drogą jest prognozowany, stanie się to czego tak bardzo się obawialiśmy… Po powrocie do normalnych stawek VAT, a ma to nastąpić na początku sierpnia, doświadczymy kolejnego wzrostu cen za litr paliwa.

Wielu z nas przeczuwało, że sprawy mogą pójść w tą stronę. Liczyliśmy jednak, że zajmie to odrobinę dłużej… Chcielibyśmy myśleć, że to tylko chwilowe wahania. No właśnie… chcielibyśmy. Pozostaje nam liczyć, że ceny nie wzrosną jeszcze bardziej. Chyba nikt nie chciałby przejeżdżając obok stacji w sierpniu zobaczyć stawki 7 zł/l, albo i większej.

Waszym zdaniem czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl