yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOd środy z przymrozkami - Warzywnicza Prognoza Pogody z 3. 05. 2020

Od środy z przymrozkami – Warzywnicza Prognoza Pogody z 3. 05. 2020

W ostatnich dniach najwięcej deszczu spadło w okolicy Uniejowa, Kutna, Sieradza i Wielunia, Kalisza, Siedlec- jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

Już najbliższa noc będzie dość chłodna z racji pogodnego nieba. Temperatura spadnie do 2-4°C na północy kraju i zachodzie, poprzez 4-6°C na pozostałym obszarze. Z poniedziałku na wtorek w wielu regionach popada dzięki czemu noc będzie ciepła – nie mniej niż 5°C.

Niebo rozpogodzi się o porankach na dobre od czwartku, jednak już w środę miejscami na północy, południu i w centrum kraju pojawią się przymrozki. Na standardowej wysokości 2 metrów temperatura spadać będzie do 2-4°C powyżej zera, zaś przy gruncie do -1/+1°C .

Są jednak miejsca, gdzie ostatnio niewiele popadało i do środy popada bardzo mało lub wcale. Im niższa wilgotność gleby tym większy spadek temperatury przy gruncie. Zatem miejscami, szczególnie w zastoiskach mrozowych w środę i czwartek temperatura spadnie do 0°C na wysokości 2 metrów i -3°C przy gruncie. Jedną z takich stacji jest Goszczyn. W kwietniu wskazywała zawsze o około 1-2°C mniej niż na sąsiednim obszarze.

Prognozy na ten tydzień już się wyklarowały.Od czwartku na niebie całego kraju już zagości słońce. Pod koniec tygodnia na południu kraju słupki rtęci pokażą nawet ponad 22°C . Chłodniej lecz również ciepło bo około 18-21°C na północy kraju.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl