yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOlej napędowy drożeje z każdą chwilą

Olej napędowy drożeje z każdą chwilą

Jeszcze niedawno informowaliśmy o cenach z dnia 3 marca, kiedy olej napędowy w hurcie kosztował 6,20 zł za litr. Minął jeden dzień a stawki już poszły w górę. Ile zapłacimy za paliwo dziś, 4 marca?

PKN Orlen opublikował nowy cennik. Według niego za litr oleju napędowego w hurcie zapłacimy 6,36 zł. Porównując to z wczorajszymi cenami, które już były znaczącymi podwyżkami, widzimy różnicę 16 groszy. Grupa LOTOS oferuje paliwo w tej samej cenie.

O stawkach, które napotkamy na stacjach, wolelibyśmy nawet nie wspominać. Ponownie, producenci informują nas o tym jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach. Ceny kształtujące się na poziomie niemal 7 zł za litr wydają się być nierealne, a jednak…

Niestety, dla polskich rolników to zdecydowanie zbyt dużo. Zagrożenia, które wynikają z wojny na Ukrainie stale się pogłębiają. Czy to ryzyko nadpodaży świeżych warzyw na europejskich rynkach, czy rosnące ceny surowców – w tym nawozów i paliw. Wszystko prowadzi do zwiększonych kosztów produkcji.

Kogo w tych czasach będzie stać, żeby zatankować traktor? Kto zapłaci za nawozy, które stale drożeją? Na te pytania chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć… Jedno jest pewne – samowystarczalność żywieniowa naszego kraju jest nadzwyczaj zagrożona.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl