Olej napędowy drożeje z każdą chwilą

Jeszcze niedawno informowaliśmy o cenach z dnia 3 marca, kiedy olej napędowy w hurcie kosztował 6,20 zł za litr. Minął jeden dzień a stawki już poszły w górę. Ile zapłacimy za paliwo dziś, 4 marca?

PKN Orlen opublikował nowy cennik. Według niego za litr oleju napędowego w hurcie zapłacimy 6,36 zł. Porównując to z wczorajszymi cenami, które już były znaczącymi podwyżkami, widzimy różnicę 16 groszy. Grupa LOTOS oferuje paliwo w tej samej cenie.

O stawkach, które napotkamy na stacjach, wolelibyśmy nawet nie wspominać. Ponownie, producenci informują nas o tym jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach. Ceny kształtujące się na poziomie niemal 7 zł za litr wydają się być nierealne, a jednak…

Niestety, dla polskich rolników to zdecydowanie zbyt dużo. Zagrożenia, które wynikają z wojny na Ukrainie stale się pogłębiają. Czy to ryzyko nadpodaży świeżych warzyw na europejskich rynkach, czy rosnące ceny surowców – w tym nawozów i paliw. Wszystko prowadzi do zwiększonych kosztów produkcji.

Kogo w tych czasach będzie stać, żeby zatankować traktor? Kto zapłaci za nawozy, które stale drożeją? Na te pytania chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć… Jedno jest pewne – samowystarczalność żywieniowa naszego kraju jest nadzwyczaj zagrożona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności