Po suchym okresie w całym kraju pojawi się więcej opadów

Produkcja rozsady kalafiora (fot. 21.01.2021 r.)

Nad Polską zderzy się zima z wiosenną aurą, która pobudziła wegetację roślin.

Ostatnie dwa tygodnie to była kontynuacja słonecznej, suchej i bardzo ciepłej pogody. Mówi się, że nic nie trwa wiecznie, jednakże na zachodzie, południu i w centrum Polski kontynuacji ciepłej pogody nie widać końca również w weekend i kolejnym tygodniu. Niejednokrotnie słupki rtęci popołudniami przekraczać mają 5 stopni Celsjusza w porywach do 10 stopni Celsjusza. Nawet nocami ma być powyżej zera. Zupełnie inna sytuacja zaistnieje na Warmii, Mazurach, Podlasiu, gdzie w piątek napłynie mroźne powietrze. W rezultacie w weekend na termometrach zobaczymy od -6 do -2 stopni. Nocami od -9/-7 stopni w rejonie Sejn do -4 stopni w Ostrołęce, Siedlcach i Olsztynie.

W najbliższych dniach ma często padać. Na zachodzie, południu i w centrum deszcz, zaś na Kaszubach, Mazurach, Podlasiu, wschodzie, północy Mazowsza również śnieg i na północnym wschodzie Polski krajobrazy się zabielą.

Ciepła aura sprzyja warzywnikom w produkcji warzyw w obiektach szklarniowych.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Jakość marchwi w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności