yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWzrost cen krajowej papryki. Jakich stawek można się spodziewać na Broniszach?

Wzrost cen krajowej papryki. Jakich stawek można się spodziewać na Broniszach? [30.10.2023]

Sytuacja na rynku papryki uległa zmianom. Wraz z początkiem tygodnia podaż okazała się nieco niższa, natomiast ceny wzrosły. Jak przedstawiają się obecnie? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ilość krajowej papryki na początku aktualnego tygodnia okazała się stosunkowo niska. Warto tutaj zauważyć, że sezon na polskie warzywo powoli dobiega ku końcowi. W tym przypadku duże znaczenie miał również handel w niedzielę, który na wzgląd zbliżających się świąt był nieco bardziej intensywny.

Spadek podaży znalazł oczywiście odzwierciedlenie w cenach, które wzbiły się na nieco wyższy poziom. Jak przedstawiają się więc aktualne ceny papryki? W przypadku towaru pierwszej klasy, charakteryzującego się najwyższą jakością, producenci mogą spodziewać się cen od 7,00 zł za kilogram w górę. Jak z kolei wygląda sytuacja w innych przypadkach?

Krajowa papryka drugiej klasy to nieco niższe ceny. Towaru jest tutaj stosunkowo dużo. Ceny na rynku hurtowym w Broniszach oscylują najczęściej w przedziale 4,00-5,00 zł za kilogram. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rolnicy decydują się sprzedać produkt w cenie 3,00 zł za kilogram. Wszystko zależy od okoliczności w danym momencie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl