yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPołudniowe Włochy - zalane pola i tunele foliowe zrównane z ziemią

Południowe Włochy – zalane pola i tunele foliowe zrównane z ziemią

Zalane pola, podtopione uprawy, zerwane folie i zniszczone konstrukcje tuneli – to krajobraz południowych Włoch, które zostały dotknięte falą wichur i ulewnych deszczy, które spowodowały duże straty na plantacjach owoców i warzyw w Basilicata, Apulii i Sycylii .
 

Jednym z terytoriów dotkniętych żywiołem jest Metapontino. Tam najbardziej ucierpiały uprawy truskawek i warzyw – trąby powietrzne zniszczyły konstrukcje obiektów uprawowych, a pola zostały zalane. W regionie Basilicata wiatr wyrywał rośliny z korzeniami, a osłony ogrodnicze zostały zrównane z ziemią. Szacuje się, że największe szkody żywioł wyrządził w tej części Włoch w uprawach truskawek i owoców cytrusowych. W Apulii zła pogoda dotknęła prowincję Taranto i Bari, nawet drzewa oliwne znalazły się pod wodą. Czerwony alarm obowiązuje również w Kalabrii, gdzie na wybrzeżu Morza Jońskiego – donosi Coldiretti – sady cytrusowe i pola warzywne są zalane. Zgłoszono także szkody w rolnictwie w prowincji Latina.

fot. Italiafruit News

Konieczne jest przystąpienie w bardzo krótkim czasie do zgłaszania szkód i przygotowanie wszystkich niezbędnych regulacji administracyjnych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i na szczeblu rządowym, w celu przyjęcia niezbędnych środków w celu wsparcia sektora.

fot. Italiafruit News
fot. Italiafruit News

„Z wielkim niepokojem śledzę prognozy pogody z regionów południowych. Czytam o zniszczonych uprawach, ogromnych zniszczeniach w Metapontino, Sassi i historycznym centrum Matera dosłownie zaatakowanych przez wodę i jestem w ciągłym kontakcie z tamtejszymi instytucjami lokalnymi i służbami, które walczą ze skutkami żywiołu – powiedziała minister rolnictwa Teresa Bellanova.

Prognozy pogody na nadchodzące dni dla Południa Włoch są w dalszym ciągu niepokojące.

 
tekst na podstawie Italiafruit News
zdjęcia: Italiafruit News

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl