Corteva Agriscience finalizuje przejęcia firm Symborg i Stoller

Corteva Agriscience umacnia pozycję światowego lidera na szybko rozwijającym się rynku produktów biologicznych. Spółka ogłosiła finalizację przejęcia hiszpańskiej firmy Symborg, eksperta w dziedzinie technologii mikrobiologicznych oraz Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży.

„Obydwa przejęcia ilustrują zaangażowanie firmy Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa. Rozwiązania te wnoszą dodatkowe wartości i zwiększają wydajność gospodarstw rolnych,” — powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. „Mamy przyjemność oficjalnie powitać pracowników Symborg i Stoller w firmie Corteva. Wierzymy, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, w połączeniu z innowacyjnymi możliwościami firmy Corteva, staniemy się wiodącą spółką biologiczną, której rozwój mocno przyspieszy wraz z szybko rozwijającym się rynkiem produktów biologicznych”.

Corteva rozpoczęła współpracę z firmą Symborg, aby oferować rolnikom produkty wiążące azot atmosferyczny (Utrisha™ N i BlueN®) w ramach umowy dystrybucyjnej. Symborg dysponuje zdywersyfikowanym portfolio produktów, potencjałem w zakresie ochrony biologicznej oraz solidną wiedzą techniczną i doświadczeniem. Dzięki oddziałom w Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Meksyku, Peru, Hiszpanii, Turcji i Stanach Zjednoczonych Symborg dociera ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami biologicznymi do ponad 50 krajów. Stoller ma na koncie wiele sukcesów dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w ponad 60 krajach. Silne zaplecze technologiczne firmy oraz wyjątkowy model sprzedaży bazujący na dzieleniu się wiedzą zapewniły jej zaufanie rynku i reputację w całej branży biologicznej.

Z prognoz wynika, że rynek środków biologicznych będzie najszybciej rozwijającym się segmentem środków ochrony roślin w branży i osiągnie 25 proc. całego rynku ś.o.r. do 2035 roku.

Przejęcia firm Symborg i Stoller zostały ogłoszone w drugiej połowie 2022 roku. Obydwa przejęcia zwiększą zysk EBITDA spółki w 2023 roku. Ponadto, wzmocnią zaangażowanie Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, przyjaznych dla środowiska, o udowodnionej skuteczności oraz dostosowanych do wymagań zmieniających się praktyk rolniczych.

Informacja prasowa

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Kradzież płodów rolnych
  2. szklarnia_bracie_Chrzan-pomidor-malinowy (5)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności