• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCorteva Agriscience finalizuje przejęcia firm Symborg i Stoller

Corteva Agriscience finalizuje przejęcia firm Symborg i Stoller

Corteva Agriscience umacnia pozycję światowego lidera na szybko rozwijającym się rynku produktów biologicznych. Spółka ogłosiła finalizację przejęcia hiszpańskiej firmy Symborg, eksperta w dziedzinie technologii mikrobiologicznych oraz Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży.

„Obydwa przejęcia ilustrują zaangażowanie firmy Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa. Rozwiązania te wnoszą dodatkowe wartości i zwiększają wydajność gospodarstw rolnych,” — powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. „Mamy przyjemność oficjalnie powitać pracowników Symborg i Stoller w firmie Corteva. Wierzymy, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, w połączeniu z innowacyjnymi możliwościami firmy Corteva, staniemy się wiodącą spółką biologiczną, której rozwój mocno przyspieszy wraz z szybko rozwijającym się rynkiem produktów biologicznych”.

Corteva rozpoczęła współpracę z firmą Symborg, aby oferować rolnikom produkty wiążące azot atmosferyczny (Utrisha™ N i BlueN®) w ramach umowy dystrybucyjnej. Symborg dysponuje zdywersyfikowanym portfolio produktów, potencjałem w zakresie ochrony biologicznej oraz solidną wiedzą techniczną i doświadczeniem. Dzięki oddziałom w Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Meksyku, Peru, Hiszpanii, Turcji i Stanach Zjednoczonych Symborg dociera ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami biologicznymi do ponad 50 krajów. Stoller ma na koncie wiele sukcesów dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w ponad 60 krajach. Silne zaplecze technologiczne firmy oraz wyjątkowy model sprzedaży bazujący na dzieleniu się wiedzą zapewniły jej zaufanie rynku i reputację w całej branży biologicznej.

Z prognoz wynika, że rynek środków biologicznych będzie najszybciej rozwijającym się segmentem środków ochrony roślin w branży i osiągnie 25 proc. całego rynku ś.o.r. do 2035 roku.

Przejęcia firm Symborg i Stoller zostały ogłoszone w drugiej połowie 2022 roku. Obydwa przejęcia zwiększą zysk EBITDA spółki w 2023 roku. Ponadto, wzmocnią zaangażowanie Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, przyjaznych dla środowiska, o udowodnionej skuteczności oraz dostosowanych do wymagań zmieniających się praktyk rolniczych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Informacja prasowa


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl