yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPotrzebne są większe limity paliwa dla gospodarstw rolnych

Potrzebne są większe limity paliwa dla gospodarstw rolnych

Panikę na stacjach benzynowych mamy już raczej za sobą, jednak wprowadzono limity. Zdaniem KRIR w gospodarstwach rolnych zapotrzebowanie jest znacznie większe. Prace na polach w niektórych regionach już się rozpoczęły, w pozostałych nastąpi to w najbliższym czasie. Limit 50 l to zdecydowanie za mało…

Krajowa Rada Izb Rolniczych złożyła w tej sprawie wniosek Do Ministra Rolnictwa. Co mogłoby pomóc, nam rolnikom, w tym niepewnym dla każdego okresie?

Mając na uwadze wprowadzone limity kupna do 50 l oleju napędowego i benzyny na niektórych stacjach benzynowych (w związku z atakiem Rosji na Ukrainę), a także ograniczenia w dostawach hurtowych Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczej wniósł dziś do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zabezpieczenie paliwa dla gospodarstw rolnych i ograniczenie dla gospodarstw rolnych limitu.

Nadmienić należy, że ustanowiony limit w stosunku do zużycia paliwa podczas pracy traktora wystarczy na godzinę pracy, a zbliżają się intensywne prace polowe.

Nie ma się co oszukiwać – nie wiemy co przyniesie jutro. Z jednej strony martwimy się losem ofiar wojny. Z drugiej, sami nie wiemy jak przetrwać kolejne już podwyżki cen. W tym wszystkim musimy mieć na uwadze pojawiające się limity. Doskonale rozumiemy, dlaczego są one niezbędne. Jednak w jakiś sposób musimy pracować, prawda?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Brak paliwa zdecydowanie w tym nie pomoże.

Źródło: KRIR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl