Potrzebne są większe limity paliwa dla gospodarstw rolnych

Panikę na stacjach benzynowych mamy już raczej za sobą, jednak wprowadzono limity. Zdaniem KRIR w gospodarstwach rolnych zapotrzebowanie jest znacznie większe. Prace na polach w niektórych regionach już się rozpoczęły, w pozostałych nastąpi to w najbliższym czasie. Limit 50 l to zdecydowanie za mało…

Krajowa Rada Izb Rolniczych złożyła w tej sprawie wniosek Do Ministra Rolnictwa. Co mogłoby pomóc, nam rolnikom, w tym niepewnym dla każdego okresie?

Mając na uwadze wprowadzone limity kupna do 50 l oleju napędowego i benzyny na niektórych stacjach benzynowych (w związku z atakiem Rosji na Ukrainę), a także ograniczenia w dostawach hurtowych Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczej wniósł dziś do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zabezpieczenie paliwa dla gospodarstw rolnych i ograniczenie dla gospodarstw rolnych limitu.

Nadmienić należy, że ustanowiony limit w stosunku do zużycia paliwa podczas pracy traktora wystarczy na godzinę pracy, a zbliżają się intensywne prace polowe.

Nie ma się co oszukiwać – nie wiemy co przyniesie jutro. Z jednej strony martwimy się losem ofiar wojny. Z drugiej, sami nie wiemy jak przetrwać kolejne już podwyżki cen. W tym wszystkim musimy mieć na uwadze pojawiające się limity. Doskonale rozumiemy, dlaczego są one niezbędne. Jednak w jakiś sposób musimy pracować, prawda?

Brak paliwa zdecydowanie w tym nie pomoże.

Źródło: KRIR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. oszustwo

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności