yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja otwiera rynek dla tureckich pomidorów

Rosja otwiera rynek dla tureckich pomidorów

Nie jest to – jak dawniej, przed incydentem z zestrzeleniem Su-24, które skutkowało embargiem na tureckie produkty – szerokie otwarcie bram do Rosji. Raczej uchylenie furtki. Kreml tylko częściowo zniósł ograniczenia w imporcie pomidorów – warzywa, na którego eksporcie najbardziej Turcji zależało.

Na rosyjski rynek będzie mogło wjechać 50 tys. ton tureckich pomidorów (poniżej 25% dostaw sprzed embarga), w okresach braków krajowych dostaw na rynek. Władze rosyjskie prowadza mocno protekcjonistyczną politykę ochrony własnej produkcji, która dopiero zaczyna się rozkręcać. Argumentem jest konieczność zwrócenia się kapitałów włożonych w budowę nowych szklarni.

Po wcześniejszych zapowiedziach, przewidywaniach i uzgodnieniach na najwyższych szczeblach aktualnie obowiązuje przekaz, że pierwsze tureckie pomidory pojawią się w Rosji w pierwszej dekadzie listopada – oficjalne zdjęcie embarga wchodzi w życie 1 listopada, w tydzień później spodziewać się można pierwszych dostaw.

Przed pogorszeniem relacji wywieziono do Rosji 70 procent tureckich pomidorów.
Według różnych szacunków Turcja wywożąca do Rosji przed pogorszeniem relacji około 70% swojej produkcji pomidorów straciła na embargu ponad 2 miliardy dolarów.

za: hortibiz.com, fruit-inform.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl