yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRutynowa czynność mogła zakończyć się tragedią… Ciągnik rolniczy najechał 71-latka

Rutynowa czynność mogła zakończyć się tragedią… Ciągnik rolniczy najechał 71-latka

Przedwczoraj w gminie Kurów na 71-letniego mężczyznę najechał ciągnik rolniczy marki Ursus. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik stoczył się, gdy mężczyzna próbował odpiąć przyczepę i nie zdążył zabezpieczyć kół klinem. 71-latek został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Był trzeźwy. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na terenie gminy Kurów. Z relacji poszkodowanego oraz świadków zdarzenia wynika, że 71-latek chciał odpiąć od ciągnika rolniczego przyczepę. W pewnym momencie zauważył, że Ursus zaczął się staczać, a on nie zdążył jeszcze podłożyć klinów pod koła. Próbując zatrzymać pojazd przewrócił się i został najechany lewym kołem ciągnika, a następnie przygnieciony do budynku gospodarczego. Osoby, które były w tym czasie na posesji natychmiast zareagowały udzielając 71-latkowi pomocy.

Policjanci z Kurowa, którzy przyjechali na miejsce wezwali karetkę oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Poszkodowany mężczyzna był trzeźwy. Trafił do szpitala na badania. Jak się okazało nie odniósł ciężkich obrażeń ciała. – Wyjaśniamy okoliczności wypadku i apelujemy o większą ostrożność oraz uwagę podczas prac polowych i gospodarskich – informuje KPP Puławy.

Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Źródło: KPP Puławy

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl