yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTargi TSW 2024 w Kielcach. Jak nie przegapić i nie stać w...

Targi TSW 2024 w Kielcach. Jak nie przegapić i nie stać w kolejkach?

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja targów TSW. To największe wydarzenie targowo-konferencyjne w Europie Środkowo-Wschodniej dla producentów owoców i warzyw. Drugiego dnia odbędzie się Konferencja Warzywnicza. Jakie tematy zostaną w niej poruszone? Gdzie kupić bilet?

TSW 2024

Na targach TSW 2024 wystawcy z kraju i zagranicy pokażą swoje produkty, takie jak innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin czy rozwiązania wspierające produkcję ogrodniczą. Będą też firmy związane z chłodnictwem, przechowalnictwem oraz maszynami do pracy w gospodarstwie. Można będzie zobaczyć również rozwiązania do sortowania oraz pakowania owoców i warzyw. Wszystko na 28 tys. m2 powierzchni.

Warto przy tym zauważyć, że premiery oraz nowości przygotowało ponad 350 wystawców (w tym 60 z zagranicy), które będą prezentowali na swoich stoiskach w 6 halach wystawienniczych. Co więcej, Targom towarzyszyć będzie KONGRES, w ramach którego odbędzie się 9 konferencji. Prelekcje wygłosi ponad 80 specjalistów z Polski i zagranicy.

Konferencja Warzywnicza na TSW 2024

Tradycyjnie drugiego dnia Targów TSW obędzie się Konferencja Warzywnicza – Warzywnicze wyzwania 2024. Konferencję rozpoczniemy od przyjrzenia się sytuacji na krajowym i europejskim rynku warzyw – jak kształtują się ceny, na ile oceniane są zapasy poszczególnych warzyw gruntowych, jak wygląda początek sezonu upraw pod osłonami.

Jak można wykorzystać nowe technologie ochrony i nawożenia choćby z włączeniem preparatów mikrobiologicznych, a także jakie są zalecenia w związku z zagrożeniem jakie dla upraw pod osłonami stanowi wirus ToBRFV – o tym także usłyszcie podczas wykładów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

O znaczeniu wody w uprawie warzyw nie trzeba nikogo przekonywać, warto jednak po raz kolejny zastanowić się, jak w praktyce powinno wyglądać efektywne nawadnianie tych upraw. O wyzwaniach z tym związanych opowie w swojej prelekcji nasz ekspert – prof. dr hab. Waldemar Treder z Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach.

Konferencja Warzywnicza to też doskonałe miejsce, aby poruszyć tematy związane z wyzwaniami jakie niesie ze sobą wybór odmian, ochrona i nawożenie – szczególnie w kontekście ograniczeń związanych z Zielonym Ładem. Sprawdzimy ponadto, jak wyglądał areał upraw poszczególnych gatunków warzyw. Cebula, marchew czy też pietruszka… Wyzwaniom w uprawie ogórka gruntowego dedykowane będą kolejne prelekcje.

Wyzwaniem dla plantatorów jest jednak nie tylko sama produkcja, ale przede wszystkim zapewnienie zbytu na swoje warzywa. Jak wyglądają możliwości sprzedaży bezpośredniej warzyw do sieci handlowych, jakie warunki trzeba spełnić i czy to faktycznie się opłaca?

Szczegółowy plan Konferencji Warzywniczej znajduje się TUTAJ. W ramach przypomnienia, Konferencja odbędzie się 18 stycznia 2024 roku na Targach TSW w Kielcach, w hali F.

Gdzie kupić bilet na TSW 2024?

Sprzedaż biletów na największą imprezę sadowników i warzywników w Środkowo-Wschodniej Europie – TSW 2024 – już się rozpoczęła. To wydarzenie gromadzi ekspertów z branży ogrodniczej, oferując okazję poznania najnowszych osiągnięć i trendów.

Kupując bilet na TSW 2024, uczestnicy zyskują dostęp do bogatego programu merytorycznego, obejmującego prezentacje produktów, warsztaty, panele dyskusyjne i możliwość nawiązania cennych relacji biznesowych. To świetna okazja dla osób chcących być na bieżąco z nowinkami technologicznymi i innowacjami związanymi z branżą.

Tak jak wspominaliśmy, TSW to jedyne takie wydarzenie w branży ogrodniczej, łączące wiedzę, informacje o innowacjach i możliwość biznesowej wymiany doświadczeń.

Na miejscu, uwzględniając duże zainteresowanie, możemy jednak napotkać kolejki. W celu ich uniknięcia można zakupić bilet na TSW 2024 już w tym momencie. Jak tego dokonać? Bilet można kupić TUTAJ. Koszt pojedynczej wejściówki to jedyne 20,00 zł. Obejmuje możliwość uczestnictwa zarówno 17, jak i 18 stycznia. Uprawnia do udziału w Targach TSW (wszystkie strefy wystawiennicze) i Kongresie TSW (wszystkie konferencje tematyczne).

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl