Trwają prace nad mechanicznym zbiorem sałaty

fot. fuentitech

Potrzeba jest matką wynalazku. Problemy z siłą roboczą dotyczą nas wszystkich. Można powiedzieć, że krajów Europy Zachodniej jeszcze bardziej, dlatego właśnie trwają testy nad maszyną do zbioru sałaty.

Już teraz ciężko jest zapewnić nam wystarczającą liczbę pracowników do zbiorów. Ponadto stawka, którą trzeba takiej osobie zapłacić stale rośnie, a tym samym zyski, pomniejszone już przez dość wysokie koszty produkcji, maleją. Rozwiązaniem tego problemu może jest zbiór mechaniczny.

Brytyjscy eksperci zajmujący się budową maszyny wykorzystali istniejący już kombajn do zbioru porów. Sałata będzie podnoszona z ziemi i umieszczana na taśmie. Następnie przy wykorzystaniu specjalnej technologii, wskazującej miejsce cięcia na łodydze, główka będzie starannie oddzielana. Prace nad projektem prowadzą eksperci ds.  technologii i maszyn rolniczych z Anglii współpracując z IDS w Niemczech.

Jest to szczególnie ważny projekt, gdyż wyzwania w rolnictwie są coraz większe. Z racji, że chętnych rąk do pracy jest coraz to mniej, takie maszyny są rolnikom bardzo potrzebne. Problem z pozyskaniem dużej liczby pracowników, rosnące koszty zatrudnienia jak i samej produkcji to nieodłączne problemy, z którymi zmagają się w ostatnim czasie rolnicy. Czy będziemy w stanie wyeliminować choć część z nich?

Źródło i fot.: https://fuentitech.com/

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności